„Možná to vypadá jako vtip, ale my jsme měli před sezonou opravdu za cíl zachránit se,“ směje kouč Rájce Jiří Záleský. Do Ráječka přijelo k záchranářskému duelu Podluží. Hosté vedli už od desáté minuty, kdy se trefil Trnovec. Pak ale Ráječko předvedlo nevídanou ofenzivní sílu. Parádní akce zakončil dvakrát Jan Sehnal a jednou jeho bratr Vít. Tři góly v rozmezí sedmi minut.

Druhý poločas se ale domácím nepovedl. V 60. minutě nechali snížit Vaculíka a o deset minut později vyrovnával Mihál. Sestupem ohrožené Ráječko hraje příští těžký zápas v Židenicích.

Rájec dál vytírá zrak svým soupeřům. Tentokrát dokonale znemožnil Velkou nad Veličkou čtyřmi góly. Gólový účet zápasu otevřel ve 24. minutě Reiter, který využil při rychlé akci přihrávku Šmerdy. Ještě do zvýšil svým desátým gólem Ostrý. Po samostatné akci se trefil levačkou k tyči. V další gólové šanci se ocitl ještě do přestávky Šmýd.

Minutu po přestávce definitivně zlomil odpor Velké Šmýd, kterého po úniku přes půl hřiště vybídl k zakončení Ostrý. Na 4:0 pro Rájec uzavíral v 84. minutě z penalty Macík. „Už po prvním gólu bylo jasné, kdo bude vítěz. Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili, tým předvedl výbroný taktický výkon,“ pochválil své svěřence Záleský.

Ráječtí už skórovali na jaře dvacetkrát a po poslední výhře vedou o skóre krajský přebor. Trenér Záleský má letos splněno na dvě stě procent. Zbylé zápasy by klidně mohl odehrát totálně ofenzivně, aby se diváci bavili. „Obrovsky si to užíváme, je to na hráčích vidět. Chceme předvádět perfektní fotbal, ale neustále učím hráče, že vítězství začíná od nuly,“ zdůrazňuje Záleský.