Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Rájec rozhodl derby po anglicku

Rájec-Jestřebí /FOTOGALERIE/ – Běží devadesátá minuta derby Rájec – Ráječko a jeden z domácích fanoušků vzteky rozkopává odpadkový koš. Ráječko totiž vyrovnalo na 2:2. O minutu později v nastavení ovšem Macík střílí pátý gól zápasu a rájecká lavička vybuchuje nadšením.

26.4.2010

Fotbalisté Rájce-Jestřebí porazili v derby krajského přeboru Ráječko 3:2.Foto: DENÍK/Hynek Skoták

Svěřenci trenéra Záleského zakončili anglický týden opravdu stylově. Výhrou díky gólu v nastavení. „Klukům musím poděkovat. Je to třetí zápas ve dvanácti lidech za sedm dnů,“ řekl ještě zadýchaný Záleský po utkání.

MKZ Rájec-Jestřebí – SK Olympia Ráječko 3:2 (1:0)

Branky: 73. a 90. Macík, 43. Ostrý – 66. (PK) Sehnal J., 89. Španěl.
ŽK: Máša, Macík – Maška, Sehnal V., Karaffa, Torda, Neděla, Rettegy, Španěl. Diváků: 450
Rájec: Němeček – Škvarenina, Macík, Rusler – Reiter (46. Herman), Sova, Nedělník – Šmerda, Máša (89. Palkanynets) – Ostrý, Šmýd
Ráječko: Rettegy (46. Kučera) – Bartoš (66. Štrajt), Maška, Španěl, Karaffa – Sígl, Sehnal V., Torda, Karásek, Sehnal J. – Neděla (84. Hebký)

Ráječko dřelo, dostávalo se do šancí, ale nakonec odjelo s prázdnou. „Odehráli jsme slušné utkání, kluci bojovali, bohužel štěstí se nakonec od nás odvrátilo,“ uvedl trenér Ráječka Lubomír Zapletal.

Ráječko se na derby dobře připravilo a v prvním poločase ovládlo hru. Domácí působili ospalým dojmem. Výsledkem tlaku hostí byl Nedělův gól, který však rozhodčí neuznal pro údajný ofsajd. Hosté překonali rozčilení z rozporuplného verdiktu a pokračovali v boji. Ve 34. minutě se dostal ke střele Jan Sehnal, ale mířil mimo. Domácí se ke konci poločasu začali probouzet. V 37. minutě se ocitl před gólmanem Rettegym Ostrý, ale nestihl zakončit. Dvě minuty před přestávkou se míč dostal přes celé vápno znovu k Ostrému a ten jej pohodlně doklepl do sítě.

Do druhého poločasu nastoupil za Rettegyho, který se zranil při střetu se Štrajtem, Kučera. Za chvíli už mohl Rájec vést o dvě branky, Nedělník si vyměnil míč s Ostrým, ten odcentroval na Šmída, který ale ve výskoku nedosáhl na míč. Ráječko se nevzdávalo. Karásek s Janem Sehnalem se prokombinovali až do vápna, Karáskova střela z úhlu ale mířila přímo do náruče domácího gólmana.

Na druhé straně nevyužil signalizované výhody Šmíd, který se řítil sám na gólmana, ale přestřelil. V 66. minutě zkušený Macík fauloval ve vápně Karáska a Jan Sehnal se štěstím penaltu proměnil. Stav se měnil už po sedmi minutách. Ve skrumáži před ráječkovským gólmanem tečoval míč do sítě obránce Macík.

Nečekaný závěr

Kdo odešel před koncem, udělal chybu. Minutu před koncem nejprve vyrovnal hlavou Španěl, který si naskočil na Sehnalův roh, a v nastavení pak připravil hosty o všechny body Macík, který ve vápně vyskočil na Škvareninovu standardku. „Fotbal se hraje na devadesát minut. Takhle jsme ztratili výhru v Ratíškovicích. Ráječko bylo dvě třetiny prvního poločasu lepší, ale dnes jsme to urvali,“ radoval se po výhře trenér Záleský.

„První poločas jsme byli lepší. Pak nám rozhodčí neuznal branku a dostali jsme gól do šatny. Kluci se zvedli, zabojovali, ale nedali jsme šance, nebudu se vymlouvat na rozhodčí,“ doplnil ho Zapletal.

Autor: Hynek Skoták

26.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
Anžela Jemelková (vlevo) a Khrystyna Chernei.

Za domov hrůzy pro důchodce padly čtyři podmíněné tresty

Lídryně Starostů a nezávislých Jana Krutáková.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídryně Starostů a nezávislých Jany Krutákové

Rekonstrukce nádraží odstartovala zmatky. Cestující hledali přesunuté zastávky

Blansko – V pondělí začala proměna zchátralého autobusového nádraží v Blansku v moderní terminál. Dělníci ho dokončí příští rok.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídra Strany zelených Michala Berga

Jižní Morava /VOLEBNÍ ONLINE ROZHOVOR/ - Michal Berg je lídrem jihomoravské kandidátky Strany zelených pro volby do poslanecké sněmovny. Ve středu od 10 do 11 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.brnenskydenik.cz.

Pětiletého syna otec znásilnil, potvrdil soud. Muž trvá na tom, že je nevinný

Brno, Blanensko – Svého pětiletého syna podle obžaloby znásilnil. Muže z Blanenska v květnu Krajský soud v Brně odsoudil k pěti a půl roku vězení. „Využil neznalosti a nevědomosti svého syna. V posteli se vzájemně dotýkali na svých penisech. Poté ho donutil k tomu, aby jej uspokojil rukou,” uvedl předseda senátu Michal Zámečník. Muž svou vinu popírá a odvolal se k Vrchnímu soudu v Olomouci. Ten případ vrátil k přezkoumání zpátky do Brna.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.