Rájec potřebuje body víc než Lipovec, navíc měl oplácet prohru z podzimu. A na hřišti také působil mnohem suverénněji než domácí výběr, kterému šlo „jen" o čest. V prvním poločase branka nepadla a po přestávce začali hosté náporem. Zatlačili domácí před jejich bránu, kopali rohové kopy. V největší šanci se ocitl Zavoral, zblízka ale přestřelil bránu. Na druhé straně se do zakončení tlačil Dan Keprt, ale gólman Němec mu míč sebral. A střela Jana Sedláka mířila nad bránu.

Klíčový okamžik zápasu nastal v 68. minutě. Po faulu na Zouhara při ojedinělé akci domácích odpískal sudí penaltu a tu Miroslav Sedlák s přehledem proměnil.

Rájec byl i dál lepší, přesto gólman Lipovce moc práce neměl. Buď Zavoral přetáhl centr před bránu, nebo se hostující hráči nedokázali pohotověji zorientovat ve skrumážích ve vápně. Za domácí hrozil v podstatě jen nejrychlejší hráč na hřišti Dan Keprt, ale nedostával se až k zakončení. Od hostů létaly centry hlavně na levou stranu, kde je sbíral Čepa. Výborně si při standardkách i v poli počínal Mokrý, který ukazoval obrovský přehled, jenže pořád tomu chybělo nebezpečné zakončení.

ZLATÉ BODY

S přibývajícími minutami bylo jasné, že Lipovec už si hubenou výhru nenechá vzít. „Je to škoda, my takové chyby nesmíme dělat, ta penalta byla zbytečná. Celý zápas jsme sice lepší, ale nevystřelíme na branku, je to jen po vápno a fotbal se rozhoduje ve vápně. Na hráčích bylo vidět odhodlání a to, že chtějí vyhrát, ale chybělo tomu zakončení, nějaký ten odražený balon," komentoval prohru trenér Rájce–Jestřebí Radek Sedláček, který musel souboj sledovat z tribuny.

Domácí byli spokojenější, ovšem jen s výsledkem, shodli se na tom, že předvedený výkon nebyl z nejlepších. „Soupeř byl kvalitní, ale my jsme mu to usnadnili tím, že jsme hráli dost špatně, nebyli jsme schopní si přihrát. Byl to od nás úplně jiný výkon než v minulém kole," uvedl trenér Vrba. „Dnes jsem měl nějaké těžké nohy, moc to nešlo. Vůbec nám nevycházela finální přihrávka, jsme rádi za tu penaltu a za tři body. Rájec svým výkonem překvapil a dal nám hodně zabrat," doplnil ho sebekriticky jeden z nejlepších hráčů Lipovce Dan Keprt.

Lipovec tak navázal na podzimní vyhraná okresní derby a v tabulce skupiny A I. B už je čtvrtý o tři body před pátými Jedovnicemi. Ty prohrály doma s prvním Vyškovem B 1:0. Vítěznou branku dával Lička až pět minut před koncem. Rájec přivítá v neděli doma Soběšice. „Pro nás je prohra v Lipovci další ztráta, my musíme zvednout hlavy a jít dál," říká před dalšími důležitými duely Sedláček.

Lipovec jede v neděli ke šlágru kola do Vyškova. Vilémovice doma prohrály s Podolím 2:1 a v neděli přivítají v dalším okresním derby Černou Horu. Jedovnice můžou v dalším kole napravit prohru s lídrem 1:0 na hřišti poslední Líšně C.

I. B, skupina A

Lipovec – Rájec-Jestřebí 1:0 (0:0)

Branka: 67. Sedlák Miroslav (pen.)

Diváci: 110