Palavan Bavory – MKZ Rájec-Jestřebí 4:2 (2:1)
28. a 87. Machala, 10. Galia, 62. Pokorný – 25. a 74. Šmýd
ČK: 14. Šuráň M. – 14. Sova. Diváků: 200
Rájec: Hlavoněk (2. Němeček) – Ostrý, Macík, Rusler, Sedlák – Sova, Máša, Nedělník, Reiter, Šmerda – Šmíd.

Rájec nejel nahřiště vedoucího celku krajského přeboru jako favorit. Přesto Bavory potrápil a nevyužil přitom ještě několik šancí „Mám z naší hry velice dobrý pocit, rozhodně jsme neudělali ostudu. Bohužel, Bavory daly ze tří šancí čtyři góly,“ glosoval po zápase rájecký kouč Jiří Záleský.

Ten musel už ve druhé minutě střídat gólmany. „Za Hlavoňka nastoupil Němeček, který dva měsíce nechytal a měl problémy při výkopech,“ uvedl Záleský.

Domácí šli do vedení už po deseti minutách, kdy se trefil ze standardy Galia. Chvíli poté byl po faulu zezadu vyloučen rájecký Sova, domácímu Šuráňovi to ale bylo líto a díky své zkratovité reakci ihned vyrovnal síly na hřišti. V 25. minutě hosté srovnali Šmýdem, ale jen nakrátko. Po třech minutách trefil bavorský útočník Machala rájeckou šibenici a bylo to 2:1. Ještě do poločasu stihli spálit gólové šance Macík, Šmerda i Ostrý.

Ve druhém poločase se zase radovali první z gólu domácí. „Bavory se trefili z první střely,“ podotkl lakonicky Záleský. Rájec dokázal snížit na 2:3, když se v 74. minutě trefil znovu Šmíd, ale domácí potvrdili dalším gólem machaly těsně před koncem dvoubrankovou výhru. „Náš zkušený hráč se nechal obejít v malém vápně, ještě to budu řešit,“ dodal ke čtvrtému gólu Záleský. Židenice stejně jako Rájec prohrály a společně ztrácí na první Bavory šest bodů.

SK Olympia Ráječko – Tatran Brno Bohunice 1:2 (1:0)
35. Karafa – 74. Masařík, 80. Hudec
ČK: 86. Szygiel (Bohunice). Diváků: 200
Ráječko: Kučera – Kopecký, Maška, Španěl, Karafa – Bartoš (46. Sígl), Karásek, Torda, Badura (17. Štrajt) – Sehnal J., Neděla

Ráječko ovládlo první poločas a možná kdyby vědělo, co ho čeká po přestávce, využilo by víc svých šancí. Ty vyložené zahodil Jan Sehnal, Karaffa a Bartoš. Jediný gól první půle zařídil v 35. minutě po rohu Jana Sehnala hlavičkou Karafa.

Po přestávce zřejmě pomohla domluva v kabině hostí. „Bohunice měly navrch, drželi míč a dostávali nás pod tlak,“ přiznal domácí kouč Lubomír Zapletal. Výsledkem byla minela v ráječkovské záloze, po které se dostal k míči bohunický Masařek a prostřelil domácího gólmana Kučeru. To bylo v 74. minutě. O šest minut později už Bohunice vedly, po rychle zahraném autu se prosadil Hudec. Kromě bodů přišlo Ráječko už v prvním poločase i o zraněného Baduru a Bartoše. „Bohužel budou chybět i příště. Chybí nám body a marodka roste,“ dodal nevesele Zapletal.