Hosté přezimovali na první příčce tabulky jenže pak jim došel dech. Z obávaného vlka se na jaře stal krotký beránek, který zejména na hřištích soupeře několikrát klopýtnul. V Rájci zase pro změnu celý rok míchali se sestavou. „Ani v posledním kole tomu nebylo jinak. Měli jsme spoustu zraněných hráčů. Ale kluci bojovali a uhráli důležitý bod,“ poznamenal kouč Rájec Jiří Záleský.
Proti Hulínu chyběl Rájeckým gólman Polák. Nejistý byl také start tvrdého obránce Koláře. „Kolář měl svalové zranění, ale do zápasu nakonec naskočil. Poláka v bráně zastoupil Blaha a chytal dobře,“ dodal Záleský.
Jeho tým byl od počátku na hřišti aktivnější a důraznější. Někdy až příliš. Janíček vyfasoval žlutou kartu již ve čtvrté minutě. Hulín se v úvodu utkání nedokázal vypořádat s tvrdou hrou domácích na hraně pravidel a pustil Rájec do tří gólových šancí. Všechny zneškodnil gólman Kupka. „Říkám to pořád do kola. Nemáme útočníka. Po dvaceti minutách jsme měli vést dva nula,“ zlobil se Záleský, kterému vrátil úsměv do tváře až ve čtyřicáté minutě Vajbar. Rájecký obránce zakončil rychlý brejk. Deset minut po změně stran vyrovnal hulínský kanonýr Huťka.
Po vyrovnávací brance se fotbal z hřiště na dlouhé minuty vytratil. Hru rozkouskovala spousta tvrdých zákroků, přibylo řečnění na obou stranách. Dvacet minut před koncem ocenil rozhodčí Drápal okopávanou Giertla a Zlámala červenou kartou. V závěru ještě nebezpečně vystřelil hostující Volek, s jeho střelou si Blaha poradil.

Rájec-Jestřebí - Hulín 1:1 (1:0), 40. Vajbar - 50. Huťka. ŽK: Janíček – Panáček. ČK: Giertl – Zlámal. Diváků: 210.

Rájec: Blaha - Kolář, Hájek, Klusák , Janíček (89.Pavlíček) - Vajbar, Zouhar (70. Holý), Haničinec, (80. Starý), Kuda, Šmerda – Giertl.

Hulín: Kupka ( 46. Gajdoš) - Dunda- Zlámal - Nevřala - Volek - Mršťák (86.Liška)- Stržínek - Dvořáček - Bejtkovský - Huťka - Panáček (74. Odstrčilík).