Divizi D vedou s 49 body Hodonín a Uherský Brod. A právě tyhle dva týmy hrají o víkendu proti sobě. Může to být výhoda pro Blansko, které číhá v těsném závěsu. „Říkal jsem klukům, ať to pustí z hlavy, myslím, že první místo už si někdo z nich pohlídá," odmítá zbytečnou nervozitu trenér Blanska Zbyněk Zbořil.

Ždírec má venku nejhorší bilanci, tři body ze hřišť soupeřů získal jen za tři remízy. A poslední tři utkání prohrál. „Nehráli jsme špatně, soupeř měl snad pouze dvě střely na branku nebo šance a dokázal je proměnit. Ukázali svou zkušenost. Divize je o rozdílových hráčích a oni měli Žůrka, který potrestal naši malou chybičku a vstřelil vítězný gól. Trápí nás to celou sezonu, že děláme zbytečné chyby," podotkl po poslední domácí prohře s Kozlovicemi trenér Ždírce Martin Slavík.

I Blansko by mělo mít zkušenější tým, ale fotbal je nevyzpytatelný a ti nejslabší soupeři bývají často ti nejtěžší. „Pokud předvedeme podobný výkon jako v minulém kole, asi nevyhrajeme. Musíme být od začátku aktivní, vytvářet si šance a proměňovat je," naráží Zbořil na poslední bezgólovou remízu ze Staré Říše.

Pomoci by měl i útočník Petr Švancara, který bude opět připravený. V posledním domácím utkání zařídil gólem před koncem remízu 1:1 s prvním Hodonínem.

Podzimní zápas Blanska ve Ždírci skončil 0:0. Ten sobotní budou chtít domácí určitě vylepšit brankami. Protože bez ohledu na prohlášení, je to pořád boj o první místo v divizi. Zvlášť pokud by šlágr kola mezi prvními dvěma týmy skončil remízou.

Divize D - 28. kolo, sobota 28. 5., 16.30

Blansko – Ždírec nad Doubravou