Za poslední dvě sezony je v tomto derby průměr přes čtyři góly na zápas. „Rozhodně nejedeme hrát na nulu, naše síla je v ofenzívě," slibuje trenér Kunštátu Vladan Horák.

A jeho tým má co oplácet, na podzim doma schytal od Boskovic výprask 4:0. „Ten podzimní zápas už je pryč, navíc to bylo na extrémním terénu," připomíná boskovický trenér Lukáš Martínek.

Teď jede také Kunštát k odvetě v úplně jiné formě. A vloni s Boskovicemi Kunštát v I. A třídě neprohrál. V Boskovicích remizoval 2:2, doma vyhrál 4:1.

Každopádně jakýkoli výsledek je ztráta pro okresní fotbal, oba týmy totiž bojují o úplnou špici skupiny A I. A třídy. Boskovice mají stejně bodů jako vedoucí Líšeň B a jsou o skóre druhé, Kunštát na čtvrtém místě ztrácí dva body. V případě výhry by Boskovice přeskočil. Sobě i oběma okresním rivalům by mohl pomoci Lipovec, který hraje v neděli právě na hřišti Líšně.

fotbal o víkendu
sobota 11. 4., 15.30
- I. A, sk. A: Rajhrad – Bořitov
neděle 12. 4., 15.30
- divize D: Pelhřimov – Blansko
- KP: Ráječko – Dubňany
- I. A, sk. A: Boskovice – Kunštát, Líšeň B – Lipovec
- I. B, sk. A: Černá Hora – Medlánky, Vyškov B – Rájec-Jestřebí
st 15. 4., 17.00
- KP: Bosonohy – Ráječko

Kunštát i Boskovice začaly jaro výborně, mají k dispozici kompletní sestavy, je těžké říct, kdo bude favoritem. „Oba týmy se velice dobře znají, rozhodne to, kdo zahraje lépe v těch devadesáti minutách na hřišti," říká Martínek.

Někteří hráči Kunštátu v Boskovicích dlouho hráli, můžou si tak v zápase připadat jako doma, teprve se ukáže, jestli je to výhoda. „Připravení jsme dobře, doufám, e podáme maximální výkon, a že se diváci dočkají ofenzívního fotbalu jako při minulých zápasech," věří Horák. Zápas začíná v Boskovicích v neděli v 15.30.

Bořitov po prohře ve Slatině 4:1 uhrál doma bezbrankovou remízu se Šlapanicemi, ale přišel o vyloučeného Jelínka. Teď jede na hřiště posledního Rajhradu, ten má sice sedmibodovou ztrátu na předposlední Lipovec, ale přes zimu se připravil a nic nevzdává. V prvním jarním kole porazil Miroslav 4:1, minule prohrál na Slovanu jen 2:1.

Černá Hora zakončila zimní přípravu senzační výhrou nad Kunštátem. A na ni navázala i v prvních jarních zápasech. Bohunice B porazila 4:1, v Bohdalicích pak remizovala 2:2. V neděli přivítá jedenácté Medlánky, které minule prohrály v Rájci. V zápase jsou domácí favoritem. „My bohužel s Medlánkami nemáme dobrou bilanci. A byl jsem se dívat naposledy v Rájci a potvrdili, že budou nepříjemným soupeřem. I v oslabení mohli bodovat, domácí podržel hlavně gólman," myslí si trenér Černé Hory Antonín Mazal.

Černá Hora je pátá, Rájec šestý, bodů mají oba dost. Ráječtí si minulý víkend připsali první jarní výhru a do Vyškova můžou cestovat v klidu. Na hřišti lídra tabulky nemají co ztratit, můžou jenom překvapit. I když má Vyškov z úvodních dvou zápasů šest bodů při skóre 9:1. V dalším kole pak Ráječtí přivítají doma Černou Horu.