Fotbalisté Blanska v nezáviděníhodné situaci, kdy chybí nové vedení a hlavně zatím není jasné, jakým způsobem bude klub fungovat v nastávající sezoně, vybojovali postup v poháru, když zvítězili v Hodoníně 2:1. Letní příprava se jim tak zatraktivnila o dalšího silného soupeře. Už v sobotu hrají doma s HFK Olomouc. Původně ohlášený středeční zápas s Břeclaví se po dohodě obou klubů nehrál.

Poctivou přípravu má jediný zástupce Blanenska v krajském přeboru, Olympia Ráječko. Nový trenér Petr Vašíček se seznamuje s mužstvem v zápasech s těžkými soupeři. Ráječko nejprve prohrálo bez opor z obrany 4:1 s Tasovicemi, ve druhém utkání prohrálo stejným výsledkem s dalším divizním týmem, Rosicemi.

„Utkání jsou ovlivněná dovolenými, ale já tam vidím i přes prohru zlepšující se úroveň hry. S Rosicemi už jsme vydrželi delší dobu hrát vyrovnaně, doplatili jsme i na to, že jsme měli jednoho hráče na střídání a soupeř ve vedru točil pět šest hráčů," podotkl k poslednímu zápasu Vašíček.

Jeho tým absolvuje o víkendu menší soustředění v Ráječku, zápas s Mutěnicemi, který se měl hrát ve středu třicátého července, nebude, místo toho jedná Olympia o jiné alternativě. „Zatím si dělám obrázek o tom, co zlepšit. Jsem zvědavý, jaké to bude s o něco slabšími soupeři," doplňuje Vašíček.

O třídu níž se zbrojí na sérii derby, kterou si užijí diváci na Blanensku. V I. A třídě se potká Kunštát s Boskovicemi, Bořitovem a Lipovcem. A pranice o čelo a případný postup bude zřejmě napínavější než vloni. Boj o prvenství už vyhlásily Boskovice, k favoritům bude patřit i Kunštát, který se poslední sezony také drží na špici. „Boskovice, Bořitov, Slovan, Dobšice, to všechno budou velice těžcí soupeři," uvědomuje si kunštátský trenér Petr Loukota. V přípravě jeho mužstvo porazilo Moravskou Třebovou 4:2 a chystá se na pohárové utkání do Lipovce. To se hraje ve středu třicátého července.

Boskovice na úvod přípravy porazily dorost svého nového partnerského klubu, Prostějova. Zápas v Doubravici odpadl, v úterý je ale čekala divizní Bystřice nad Pernštejnem. „Byl to velice dobrý soupeř, asi do sedmdesáté minuty to bylo vyrovnané, pak jsme dostali gól z penalty a za pět minut druhý," uvedl k prohře 2:0 trenér Boskovic Jan Havlíček. V utkání mu chyběl střelec Fadrný, což tým oslabilo v útočné fázi. V pátek hrají Boskovičtí další přípravný zápas s Kuřimí. „Je to další kvalitní soupeř, snad navážeme na výkon z Bystřice a hlavně vstřelíme konečně gól," říká Havlíček.

Bořitov má za sebou utkání v Moravských Knínicích, kde porazil 4:1 Veverskou Bítýšku. „Jsem spokojený s výsledkem, ovšem pořád není jasné složení našeho týmu i vzhledem k situaci v Blansku. Jeli jsme tam s pěti hráči áčka, doplněnými z B týmu," vysvětlil člen výboru Sokola Bořitov Alois Ťoupek. Bořitov je nově farmou Blanska, jenže tam pořád není jasno, náhradní valná hromada, která rozhodne o dalším osudu klubu, se koná až v pátek osmého srpna. „Já myslím, že o sestavách by mělo být víc jasno příští týden, kdy by se měl utkat divizní tým Blanska s naším áčkem," věří Ťoupek. O víkendu slaví v Bořitově čtyřicet let kopané a A tým sehraje utkání s výběrem okresu.

Letní pauza je velice krátká, už devátého srpna se rozjedou divizní i krajské soutěže.

fotbalová příprava

Rosice – Ráječko 4:1 (3:1): 6. Živný, 31. Foral, 36. vlastní, 51. Klika – 22. Sehnaj J.

FK Kunštát – Moravská Třebová 4:2: Haničinec 2, Šmerda J., Loukota O.

SK Bystřice nad Pernštejnem – FC Boskovice 2:0 (0:0).

Veverská Bítýška – Sokol Bořitov 1:4 (1:0): Jelínek 2, Bezděk, Jakubec.

další zápasy Poháru České pošty

FK Blansko – 1. HFK Olomouc

so 26. 7., 17.00.

FC Boskovice – FC Kuřim – pá 25. 7., 18.00.

2. předkolo krajského poháru: Lipovec – Kunštát – st 30. 7., 17.30.

Sokol Bořitov – Výběr okresu – utkání v rámci oslav 40 let kopané – so 26. 7., 15.00.