Oba výběry na hřišti testovaly hráče v přípravě na novou celorepublikovou ligovou soutěž v malé kopané. Ta se má nově rozjet příští rok. Hrstku zkřehlých diváků rozehřálo v úvodní pětiminutovce několik gólových šancí domácích. Jenže ostrostřelce Traxla buď vychytal gólman, nebo mířil vedle. Stejně dopadl i Fagulec před odkrytou brankou. Jeho nedůraznou střelu po zemi zázračně vykopl na roh brankář Hoda. V páté minutě poslal domácí do vedení Jurka, který v závaru před bránou doklepl Traxlovu zblokovanou střelu. „Škoda že jsme nedali víc gólů zkraje zápasu," litoval zahozených šancí kouč Blanenska Jindřich Záboj.

Rychlé brejky

Od desáté minuty se brněnský tým dostal do provozní teploty a začal diktovat tempo. Po čtvrthodině hry ještě zahodil nadlouho poslední tutovku domácích po nezištné přihrávce Traxla Martinek. Napálil míč do tyče. „To se dává," houkl na něho spoluhráč Traxl.

Poté se už na domácí branku valil jeden rychlý brejk za druhým a góly začaly padat na druhé straně. V patnácté minutě to bylo jedna jedna, když si po kontaktu s Procházkou srazil míč do vlastní sítě Chloupek. Rozhodčí však gól nakonec připsal Procházkovi. Těsně před přestávkou udeřili hosté v rychlém sledu ještě dvakrát po gólech Prokeše a Procházky. „Hoši, co blázníte? Nemůžeme po nich tak bezhlavě vyjíždět. Vracejte se," burcoval marně spoluhráče, kteří se zapomínali v útoku, střelec Traxl.

Minutu před přestávkou ještě brněnský Procházka napálil z dálky tyč. O chvíli později domácí Martinek zbytečně bez míče skosil Moučku a odstartoval první vážnější strkanici na hřišti. Stejný hráč později nepropálil gólmana Hodu, stejně jako Španěl. Ten navíc nastřelil ještě z úhlu tyč.

Na 2:3 pro domácí snížil v šestačtyřicáté minutě po autu Martinka Traxl. Méně fotbalové krásy poté nabídla po faulu Fagulce další strkanice a slovní potyčka hráčů. Pak zazvonil na tyč střelou domácí Jurka a pět minut před koncem zazdil sólo Španěl.

Tyče i strkanice

Dvě minuty před koncem zvýšil na 4:2 pro brněnský tým opět Procházka. Byl to poslední gól zápasu, protože Martinkova technická střela bezmála z poloviny hřiště skončila na břevně Hodovy branky. „Porážka o dva góly je přijatelná. Z naší strany mi tam v některých fázích zápasu chybělo nasazení a větší chuť jít agresivněji do soubojů. Zbytečně jsme hru roztahovali. Na druhou stranu jsme vyzkoušeli další hráče a to je plus," dodal kouč výběru Blanenska Jindřich Záboj.

Jeho tým před startem celostátní ligy odehraje ještě několik přípravných zápasů. V plánu je jeden, možná i dva přípravné kempy. „Teď máme půl roku ještě čas, abychom sestavili tým a připravili se na celostátní ligu. Ta by měla poprvé odstartovat příští rok. Uvidíme. V rotaci máme dvacet hráčů. Pokračovat budeme asi až na jaře dalšími přáteláky," dodal Záboj.

PŘÍPRAVA

Výběr Blanenska – Výběr Brna 2:4 (1:3)

Góly: 5. Jurka, 46. Traxl – 15., 27. a 58. Procházka, 26. Prokeš.

Výběr Blanenska: Trávníček – Španěl, Prudil, Tatíček, Traxl, Martinek, Fagulec, Chloupek, Jurka.

Výběr Brna: Hoda – Klimeš, Moučka, Prokeš, Logara, Procházka, Doubravský, Cenek, Kršák.