Co z toho plyne pro blanenského fanouška? Zřejmě se nemusí bát ustrašeného projevu na hřišti, trenér Kugler preferuje útočný, agresivní fotbal náročný na fyzičku. Jeho nárokům odpovídá intenzita tréninků i plán přípravných zápasů. Mezi soupeři je Vyškov, Třebíč, Líšeň nebo Prostějov. Otázkou je, jak se se silnějšími mužstvy popasují hráči a jestli případné prohry jen neprohloubí podzimní depresi. „Příprava je od toho, abychom se připravili na mistrovské zápasy a nikdo se nezranil, výsledek není to hlavní. A s aktivní útočnou hrou můžeme sice inkasovat branky, ale také překvapit i silnějšího soupeře," myslí si Kugler.

Jednou z nejvýraznějších posil bude Jan Doležel, který už pod trenérem Kuglerem hrál v Blansku i v Bystrci. Tedy pokud se kluby dohodnou. „Do Blanska chci, zahájil jsem tady přípravu, zatím to vypadá nadějně, ale ještě to není jisté," komentuje svůj příchod Doležel. Jeho výhodou je, že může hrát na více postech, s tím kalkuluje i trenér. „Vepředu můžu hrát asi kdekoli. Bude záležet na tom, jací ještě přijdou hráči, to se asi vykrystalizuje v těch přípravných zápasech," uvedl Doležel.

S týmem začal zimní přípravu i David Bednář, na jeho návrat do blanenského dresu si ale budou muset fanoušci ještě počkat. „Jsem rád, že jsem tady mohl zahájit přípravu, ale na jaře zůstávám na sto procent v Rakousku, teď jsem spokojený s tím, jak to je," vyvrací spekulace o případném angažmá v Blansku, kde také trénuje dorostence, Bednář.

Další posily zkouší blanenský klub z ostatních okresních oddílů. Testuje Daniela Keprta, který byl na podzim oporou Lipovce, a jeho mladšího bratra Radka z blanenského dorostu nebo Luboše Chloupka ze Svitávky. Jestli talent podpoří tvrdou prací, mají šanci na proniknutí do sestavy. V klubu se objevil i Marek Trávníček z Černé Hory, předloni nejlepší střelec Blanska v dorostenecké divizi. „Teď to ale vypadá, že dá spíš přednost maturitě," podotýká k němu Kugler.

Z elitního útoku lídra okresního přeboru zamířil zpátky do Blanska i Marek Pernica. Podle Kuglera jde o spolehlivého hráče, který by se týmu hodil, bude ale záležet na domluvě s Vilémovicemi. Do tréninku se zapojil i asistent trenéra Radim Bubeníček, který by mohl být po vleklých zdravotních problémech výraznou oporou mužstva. Stejně tak už se na tréninku objevil Jan Trtílek, který měl také zdravotní komplikace.

Mírná zima jde zatím na ruku hráčům i trenérům, vzhledem k absenci umělé trávy musí fotbalisté vzít zavděk hrou na nekvalitních površích. Fotbalovou přípravu střídá běh i posilovna nebo regenerace v bazénu.

Jako první prověří formu Blanska třetiligový Prostějov, za který hraje i Jan Koudelka, jenž v blanenském dresu řádil vloni na jaře. Zápas se hraje v sobotu 24. ledna na umělé trávě ve Vyškově.

přípravné zápasy FK Blansko

24. 1., 13.00 Prostějov – Blansko

sobota 31. 1., 13.30 Blansko – Ráječko

7. 2., 11.30 Kuřim – Blansko

11. 2., 18.00 Třebíč – Blansko

14. 2., 13.00 Boskovice – Blansko

21. 2., 14.00 Ivančice – Blansko

25. 2. Vyškov – Blansko

28. 2. Bohunice – Blansko

7. 3. Líšeň – Blansko

14. 3. MS Brno – Blansko