Zůstává v Blansku trenér Michal Kugler?

Ano, pokračuje dál, věřím, že se nám z velké části podaří udržet i stávající kádr a přivést i nějaké posily. Se dvěma hráči, kteří zvažují angažmá v Rakousku, ještě jednáme o tom, že by zůstali.

Týká se to také Jana Doležela, který už ohlásil odchod do Rakouska?

U něj se trochu změnila situace s prací, ještě to není uzavřeno, uvidíme, jak to dopadne.

Co říkáte na nové týmy v divizi D? Kluby si stěžují na obrovské vzdálenosti, cestování zvyšuje náklady a na některé soupeře přitom moc lidí nechodí…

Přibyl tam Šumperk, Přerov, Kozlovice. Divize je čím dál náročnější a přitom stále méně atraktivní. V divizi D máme z okolí čtyři kluby, zbytek jsou mužstva ze vzdálenějších oblastí. Je na zamyšlenou, jestli by nebyla dobrá reorganizace systému soutěží. Je jasné, že pro diváky by byla atraktivnější derby s Ráječkem nebo s Boskovicemi v krajském přeboru než třeba zápasy s Polnou v divizi.

Přesto jste neuvažovali o sestupu?

Hlavní cíl bylo udržení soutěže, chci, aby se v Blansku hrála divize, myslím, že si to město zaslouží. Uvidíme, jak to půjde dál, i po ekonomické stránce je to samozřejmě náročné.

A se zajištěním sezony tedy nebude problém? Jak je teď na tom klub po ekonomické stránce?

Klub byl při mém příchodu ve výrazné ztrátě, podařilo se ho stabilizovat, i když je jasné, že peněz není nikdy dost, každopádně sezona by měla být zajištěná.

Vaši předchůdci končili ve funkci i před vypršením mandátu, vy zatím pokračujete ve funkci?

Mám mandát na čtyři roky a nevím zatím o nikom, kdo by to byl schopný převzít, takže ano, pokračuji ve funkci předsedy.

Blansko nemá na divizi zázemí srovnatelné s většinou klubů, evergreenem je umělá tráva, která stále chybí. Pokročilo něco v této oblasti?

Umělá tráva samozřejmě chybí a máme ji v plánu. Teď je to ve fázi, že se čeká, jak dopadne žádost o dotaci na ministerstvu školství. Vedení města má v programovém prohlášení v případě schválení dotací podílení se na financování.