Jak se změnilo mužstvo proti minulé sezoně a bylo vaším cílem divizi vyhrát?
Mužstvo se změnilo minimálně. Odešli z něj dva hráči ročníku 1998, jinak tým zůstal pohromadě. Větším problémem bylo, že i Feik se Šmerdou byli přeřazení do A mužstva. Naštěstí byl trenér Maša vstřícný a díky tomu jsme mohli tyto dva hráče v řadě utkání použít. Cíle vycházely z toho, že jsme věděli, že vzhledem k reorganizaci soutěží dorostu a zařazení nových mužstev do divize, bude tento ročník těžší, než ten loňský. Chtěli jsme hrát do pátého místa. Vstup do sezony se nám však vydařil, takže jsme postupně svoje cíle zvyšovali.

Fotbalový trenér Martin Maša odchází z FK Blansko do Olympie Ráječko.
Klub má na čem stavět, říká odcházející trenér fotbalistů Blanska Martin Maša

FK Blansko – dorostMoravskoslezská divize 2017/2018 - skupina D
STARŠÍ
Konečná tabulka:
1. Blansko 30 25 2 3 120:32 77
Doma:
1. Blansko 15 13 1 1 64:17 40
Venku:
1. Blansko 15 12 1 2 56:15 37
Střelci:
24 - Pudil, 21 - Ševčík, 14 – Šmerda, 11 – Němec, Jarůšek, 7 – Mlčoušek, 6 – Sehnal, Skladaný, Hladký, 4 – Feik
3 – Skácel, Rek, 2 – Souček, 1 – Pačovský, Dinga.
Trenéři: Zdeněk Veselý, Josef Šmerda. Vedoucí družstva: Milan Skácel.

MLADŠÍ
Konečná tabulka:
2. Blansko 30 25 2 3 158:19 77
Doma:
2. Blansko 15 13 1 1 99:9 40
Venku:
2. Blansko 15 12 1 2 59:10 37
Střelci:
41 - Antoňů, 34 - Štěpánek, 25 – Rek, 11 – Sedláček, 9 – Kunc, 8 – Tenora, 6 – Maňoušek, Havelka, 4 – Stupinský, Bartoš, Matuška, 2 – Buchta, Kopecký.
Trenéři: Dušan Tenora, Josef Stupinský. Vedoucí družstva: Josef Šmerda.


Jaká byla osa týmu? Kteří hráči udělali největší výkonností pokrok?
Osu týmu tvoří obránci Pačovský s Němcem, záložník Ševčík, útočník Prudil a samozřejmě již zmínění Feik a Šmerda. Říct, kdo z hráčů udělal největší výkonnostní pokrok, je velmi těžké, protože já u všech hráčů vidím v tomto ohledu rezervy. U některých velké. Pokud bych měl někoho jmenovat, tak asi Feik, Šmerda a Němec. Myslím si, že v současném dorostu je víc hráčů, kteří jsou schopni časem doplnit náš A tým.

V čem jste byli silní, co byste naopak potřeboval ještě vylepšit?
Důležité určitě bylo, že tým zůstal prakticky pohromadě. Vydařil se nám vstup, když jsme vyhráli prvních šest utkání, včetně těžkých venkovních zápasů s druhým Hodonínem a třetí Jihlavou B. Přes určitá zaváhání v závěru podzimu jsme v polovině soutěže měli náskok devět bodů. Na jaře jsme prohráli ve třetím a čtvrtém kole a na chvíli to vypadalo, že budeme mít problém náskok uhájit. Potom jsme ale uhráli deset vítězství za sebou a sezónu dovedli celkem v poklidu do vítězného konce. Měli jsme nejlepší obranu i útok v soutěži, dokázali jsme zlomit na svoji stranu i některá utkání, v nichž se nám nedařilo nebo ve kterých jsme prohrávali. Zlepšit se potřebujeme hlavně v činnosti po ztrátě míče, tam máme rezervy.

Které výsledky vám udělaly největší radost?
Na podzim obě vítězství nad Jihlavou B, na jaře pak dvě těsné výhry s Líšní B a ve Žďáru nad Sázavou, které následovaly po dvou našich porážkách v řadě. Hlavně vítězství ve Žďáru, kde jsme po třiceti minutách prohrávali 0:2, bylo cenné a pomohlo nám odrazit se zpět k lepší hře i výsledkům. A pak výhra v předposledním kole 8:1 v Kohoutovicích, kde se nám nikdy předtím nedařilo.

Jak fungovala spolupráce s mladším týmem?
Výborně! Kluci s námi pravidelně chodili na lavičku, na určitý úsek hry nastupovali do zápasů a většinou se jim dařilo naši hru oživit. Mladší dorost byl pro mě vůbec velmi příjemným překvapením. Před zahájením sezóny jsme měli trochu obavy, jak na tom kluci budou. Zvládli to ale výborně, v soutěži nakonec získali 77 bodů. Tedy stejně jako my, jim to, bohužel, stačilo „jen“ na druhé místo.

Kdy zahájíte přípravu na nový ročník?
Přípravu zahájíme 11. července a bude víceméně tradiční. Trénovat se budeme v domácích podmínkách, absolvujeme v ní pět přípravných zápasů. Dva z nich budou s mužstvy mužů z krajských soutěží, jeden s naším budoucím soupeřem z Moravskoslezské dorostenecké ligy.

Kdo z týmu odejde a kdo jej doplní?
Z mužstva odejdou hráči ročníku 1999, tedy Feik, Šmerda, Skládaný a Gregor. Kromě našich hráčů z mladšího dorostu bych chtěl mužstvo doplnit o dva kvalitní hráče z okolí. Uvidíme, zda se to povede.

Jak si představujete účinkování v Moravskoslezské lize? První ročník bude asi hodně náročný.
Účinkování v moravskoslezské lize bude určitě hodně náročné. To je ale důvod, proč jsme rozhodli do této soutěže jít. Kluci potřebují poznat vyšší úroveň fotbalu, aby si uvědomili, co všechno ještě neumí a začali na sobě víc pracovat.

Fortuna je novým hlavním sponzorem nejvyšší fotbalové ligy. Na snímku generální ředitel Fortuny David Vaněk.
Nejvyšší fotbalová liga má nového partnera. Fortunu. Logo rozpoutá debaty