„Musím říct, že to vůbec nebylo jednoduché utkání. Ten konečný výsledek je pro domácí velmi krutý. Prohru nula čtyři si určitě nezasloužili,“ uznal trenér Bystrce Roman Kotol. Radost ale neskrýval. Jeho tým totiž díky sobotnímu výkonu přeskočil v tabulce právě Apos Blansko.

Ten hrál ještě v prvním poločase vyrovnané utkání. O přestávce ale Kotol svoje svěřence vyhecoval a ti se do druhé půle pustili s mnohem větší vervou. Blansko se pak nedokázalo zapojit do hry, ale i přesto byl stav utkání deset minut před koncem ještě stále 0:0. Klíčová situace přišla v osmdesáté druhé minutě. Obránce Aposu Janíček zůstal ležet na trávě, ale hráči Bystrce míč nezakopli.

Urban přes něj místo toho nacentroval střídajícímu Jiříkovskému a ten se po bleskovém zpracování trefil přímo do šibenice. „Já to hodnotit nebudu. Ať si každý udělá obrázek sám. My jsme ale v podobné situaci o pár minut dříve míč zakopli,“ komentoval celou situaci blanenský trenér Tomáš Šenk. Tomu v průběhu týdne udělaly vrásky zranění útočníka Jelínka i obránců Pokoje a Koláře. Šenk stavu svého týmu podřídil taktiku a od začátku zápasu se snažil hlavně nedostat gól. Po první trefě Bystrce se ale poslepovaná blanenská obrana rozpadla jako domeček z karet. Druhý gól přidal po sólovém průniku Krejčí a při tom třetím hostům pomohlo i štěstí. Dvě minuty po Krejčího trefě se totiž Křivánkův nepovedený centr snesl až za záda překvapeného brankáře Švancary. Drtivou závěrečnou převahu hostů pak ještě před závěrečným hvizdem potvrdil Rohovský.

„Konec zápasu jsme opravdu nezvládli, ale jinak si myslím, že kluci nepodali nijak mizerný výkon. Dopadlo to tak, jak to dopadlo. Nás čeká ještě stále dlouhá sezóna. Musíme se z toho nějak dostat a připravit se na další zápasy,“ řekl Šenk. Ten nejbližší sehraje Apos za čtrnáct dní v Rosicích. Čtvrtý tým divize D ztrácí na první Vyškov jenom pět bodů, takže bude mít o motivaci postaráno. Ani pro Blansko ale v letošní vyrovnané tabulce ještě není nic ztraceno.

FK Apos Blansko – FC Dosta Bystrc–Kníničky 0:4 (0:0)

82. Jiříkovský, 85. Krejčí, 87. Křivánek, 89. Rohovský

Blansko: Švancara – Bubeníček, Janíček K. (85. Oulehla), Klimeš, Šíp (46. Kuda) – Hájek – Bezděk (70. Beneš), Nečas, Farník, Doležel – Karásek

ŽK: 32. Janíček M., 77. Zich, 78. Urban

Diváků: 250

ONDŘEJ BACÍK