Po porážce v Uničově trenér fotbalistů Blanska Zbyněk Zbořil své svěřence za výkon chválil, a to s vírou, že na domácím hřišti proti Kroměříži k dobré hře přidají i góly. Začátek třetího jarního dějství Fortuna Moravskoslezské ligy tomu také nasvědčoval. Blanenští hýřili aktivitou a již z první vážnější akce skórovali, když útočník Jindřich Stehlík zblízka dorazil do sítě střílený centr Luboše Chloupka z pravé strany.

Vedoucí gól bohužel nebyl pro domácí tým inspirací k další ofenzívě, ba naopak povzbuzující injekcí pro hosty. Ti převzali iniciativu a prakticky až do konce měli hru pod kontrolou. „Musím sportovně uznat, že Kroměříž byla lepší. My jsme měli ke třem bodům daleko, i když jsme se dostali do vedení. Měl jsem větší očekávání. Byl jsem přesvědčený, že budeme schopni zahrát dobrý fotbal, ale to se nestalo. Nenavázali jsme na Uničov a Mohelnici, kterou jsme předtím doma také přehráli,“ posteskl si po utkání domácí trenér Zbyněk Zbořil.

Nutno ovšem říct, že jeho tým neměl daleko ke vstřelení druhé branky, která by zápasu samozřejmě dala jiný náboj. V 11. minutě chyběl Janu Trtílkovi krok k tomu, aby lépe trefil balon přes vybíhajícího brankáře. Takto hostující gólman Zdeněk Kofroň stačil míč nohou tečovat na roh.

Pak už ale začali hru režírovat hosté a ve 20. minutě se jejich kapitán Tomáš Matoušek nádhernou křižnou nechytatelnou dělovkou trefil do protější šibenice. A o šest minut později mohlo být pro domácí ještě hůř. Po zákroku na Silného nařídil sudí Hájek penaltu, kterou si vzal na starost sám postižený útočník. Gólman Ladislav Hanuš ale jeho ránu vyrazil mimo tyče.

GÓL POMOHL HOSTŮM

Ani tento smolný moment hosty nezlomil a dál kontrolovali hru. „Určitě jsme byli fotbalovější. Měli jsme hodně šancí, a proto jsme měli rozhodnout dřív. Třeba už tou penaltou. Domácí byli nebezpeční, hráli docela dobře v bloku a měli rychlý přechod do útoku. Každý jejich brejk nám dělal docela dost problémů. Byl to hodně důležitý zápas a my jsme ho i s trochou štěstí nakonec zvládli,“ neskrýval po zápase spokojenost trenér hostů Jaroslav Baďura.

Jím zmíněné brejky ale domácí hráči nedokázali kombinací dotáhnout do finální fáze a vysoké nakopávané míče lehce sbíral Kofroň. Na druhé straně to jiskřilo vícekrát a udeřilo osm minut před koncem, když Kroměřížským vyšla další z dobře rozehraných křídelních akcí.

Centr Krhuta podobně zblízka dorazil Silný. „Kroměříž hrála sebevědomě a přesně věděla, co chce hrát. My jsme jen paběrkovali. Jejich velice šikovní a rychlí krajní hráči nám několikrát udělali závar, odvraceli jsme to na poslední chvíli,“ konstatoval domácí kapitán Lukáš Koláček.

Blansko může ztráta bodů se soupeřem, který má stejné záchranářské starosti, mrzet. Bylo však znát, že Hanáci se na boj o setrvání v lize přes zimu vyzbrojili víc.

Přesto Zbořil nehledal omluvu. „Nebyl bych spokojený ani s bodem, protože v tabulce to nic neřeší. Natož s porážkou. Zápasy se rozhodují ve vápně, kde jsme neměli žádný tlak. Souboje jsme nevyhrávali, vlastně jsme je ani nepodstupovali, zatímco oni nám třeba vykopávali balón z rukou brankáře. Prostě takto se o záchranu nehraje,“ zdůraznil blanenský kouč.

Blansko – Kroměříž 1:2

Poločas: 1:1. Branky: 6. Stehlík - 20. Matoušek, 82. Silný. Rozhodčí: Hájek - Sedláček, Hanáková. ŽK: Hanuš - Krhut, Michna, Strašák. Diváků: 287.

Blansko: Floder - Gromský, Šplíchal, Hanuš, Koláček (C) - Chloupek, Kučera, Kolařík (78. Kratochvíl), Minx (85. Feik) - Trtílek (49. Duda), Stehlík. Trenér: Zbyněk Zbořil.
Kroměříž: Kofroň - Šmerda, Látal, Matoušek, Jeleček - Krhut, Okleštěk (52. Strašák), Cupák, Michna (81. Budín) - Silný, Neubert (70. Kovář). Trenér: Jaroslav Baďura.