V první půlce se soupeři vzájemně oťukávali a hrála se vyrovnaná partie. Domácí své dvě pološance nedali. Antonín Plichta únik ze strany napálil nad branku a volej Romana Nehyby zneškodnil brankář David Záleský.

Hosté trochu lépe kombinovali, ale ani oni se do zakončení moc nedostávali. Výjimku tvořila akce ze 26. minuty, kdy si míč navedl na střed velkého vápna Jiří Kratochvíl a gólman Martin Jícha na jeho tečovanou střelu nedosáhl – 0:1. „Byl to typický první zápas po zimní přípravě. První půlka byla vyrovnaná, víceméně bez šancí. Nám se podařilo gól dát, ale stejně mně z obou stran chybělo více zápalu do hry,“ komentoval první část trenér hostů Martin Maša.

Ten na toto téma v přestávce hovořil k hráčům, ale zřejmě se nesetkal s pochopením. Stará Říše si hned v úvodu druhé části vytvořila tlak, který korunovala povedená akce, na jejímž konci byl centrující Lukáš Hekerle a přesně hlavičkující Plichta. Zanedlouho zahrál Přemysl Severa rohový kop a Pavel Príborský zasadil hostům ze vzduchu druhou ránu.

A třetí direkt na sebe nenechal dlouho čekat. V euforii hrající domácí rozjásal po odražené Nehybově střele dorážející Michal Vacek.
Blansku to zlomilo vaz a nakonec mohlo být rádo, že v poslední půlhodině nedali čisté gólovky Vacek, Severa ani Plichta. „Nástup do druhého poločasu jsme vůbec nezachytili, asi jsme myšlenkami byli ještě v kabině. Tato pasáž rozhodla o osudu celého utkání. Je to škoda, dalo se tady uhrát mnohem víc. Ale jak už jsem naznačil, u hráčů mně chybí taková ta správná radost ze hry, chuť vyhrát. V tomto směru nastoupili domácí do druhé půlky výrazně nažhavenější. Pro nás je to téma pro příští utkání,“ zdůraznil po utkání Maša.

Jeho domácí protějšek Luděk Kovačík připustil, že ve vyrovnaném prvním poločase měli hosté možná míč více na kopačkách. „Ale šance prakticky žádné, hráli jen po šestnáctku. Ve druhém poločase jsme měli tlak a hodně nás povzbudilo vyrovnání. Pak jsme dali další góly, po kterých soupeř kapituloval a my jsme jich mohli dát víc. Ale jednoduché to nebylo a jsem rád, že jsme zápas otočili. Toho si cením. Výhra je zasloužená, takhle nějak jsme si ten vstup do jara představovali,“ chválil své svěřence trenér Staré Říše.

FSC Stará Říše - FK Blansko 3:1Poločas: 0:1. Branky: 47. Plichta, 54. Príborský, 60. Vacek – 26. Kratochvíl. Rozhodčí: Jahoda – Nápravník, Voneš. ŽK: Cipruš, Nehyba – Šplíchal, Petřík. Diváků: 100.
Stará Říše: Jícha – Hekerle, Príborský, Šmíd, Heide – Chlumský (74. Bastl), Cipruš, Nehyba, Severa – Vacek (86. Sobotka), Plichta (88. Bartoň). Trenér: Luděk Kovačík.
Blansko: Záleský – Gromský, Borůvka, Bárta Imramovský (83. Feik) – Petřík, Šplíchal, Kratochvíl, Kuldan, Dvořák – Trtílek (62. Sodomka). Trenér: Martin Maša.