„Oni by zlenivěli,“ říká s nadsázkou v rozhovoru. Mladí fotbalisté proto trénují i po konci sezony, ještě o víkendu hrají přátelský zápas s mladším dorostem a i přes zimu budou aspoň jednou týdně trénovat.

Po podzimu musíte být spokojený, v rozhovoru před sezonou jste říkal, že byste chtěl být do sedmého místa…
Ano, do sedmého místa a mít tak třináct, čtrnáct bodů…

Teď jich máte devětadvacet a jste druzí…
Aspoň můžeme být na jaře klidnější, to bývá vždycky těžší.

Jste spokojený i s předváděnou hrou?
Hráli jsme to, na co jsme s tímto týmem měli. Tedy jednoduše, spoléhali jsme na zabezpečenou obranu a rychlé brejky, moc se s tím nepárat. Podle statistik máme čtvrtý nejlepší útok a druhou nejlepší obranu, dostali jsme na podzim čtrnáct gólů, což je dobré. (Méně – 9, jich dostala pouze vedoucí Sparta Brno – pozn autora)

Nemůžu si odpustit poznámku, nehráli jste loni trochu atraktivnější fotbal?
To ano, ale to bylo s hotovými hráči, byli vyzrálejší. Nezapomeňte, že z loňského základu odešlo devět hráčů, zůstali dva, ostatní jsme doplňovali. Ale i to se zlepší, přes zimu se budeme připravovat jedenkrát nebo dvakrát týdně. Ještě teď vlastně trénujeme, o víkendu hrajeme proti mladšímu dorostu.

Chcete někoho z týmu vyzvednout?
Ani ne, já bych spíš pochválil kolektiv, než hráče. Já mám takovou zásadu, že se úspěchy odvíjí od dobré party, a ta se tady vytvořila. Jsou to hodní kluci a jsem s nimi spokojený. Stejně tak s vedoucím mužstva panem Skalickým, který pomáhá vytvořit skvělé podmínky. Některým hráčům se sem moc nechtělo, ale teď jsou myslím spokojení.

Soutěž vede s osmibodovým náskokem Sparta Brno, která ztratila za celý podzim pouze dva body za jednu remízu. Je opravdu o tolik lepší než ostatní?
Je asi fotbalovější, ale že by všechny nějak válcovala, to bych neřekl. ostatně i my jsme s ní hráli celkem vyrovnaně, bohužel jsme si dali na začátku vlastní gól. Ale když jsme snížili na 1:2, bála se o výsledek. No a my jsme venku také ani jednou neprohráli, akorát dvakrát doma, 0:1 s Velkým Meziříčím a 1:3 právě se Spartou, od nikoho jsme neschytali žádný debakl.

Jak funguje spolupráce s A týmem? Vím, že za dorost nastupuje gólman Juran nebo Kugler…
Já z dorostu hráče nedávám, není nás moc. A jako zásobárna může dobře fungovat B tým, kde je věkový průměr 23 let a mladí hráči jsou tam stejně dobří. Z A týmu nastupuje u nás Kugler a Juran. Ten ale vždycky tak na deset patnáct minut. Teď byla výjimka, že hrál celý zápas. Už o poločase vypadal, že dostane infarkt, ale chtěl hrát dál, to bylo jen v tom posledním zápase s Humpolcem.

Je to velký rozdíl v kvalitě, z kraje do divize?
Řekl bych, že to je rozdíl. Zvlášť třeba pro ty kluky, kteří přišli z okresu, soupeři jsou určitě fotbalovější, je to hodně dobrá zkušenost.

Možná vám tam přibudou Boskovice, kterým se v kraji daří…
To by bylo jedině dobře, myslím, že by na to měly.

Jaký máte cíl do jarní části.
Skončit tak do toho pátého místa a přes zimu ještě posílit o dva nebo tři hráče.

Předpokládám, že případný postup se Blanska netýká.
Ne, tam už musí být sportovní středisko a splňovat podmínky pro vyšší soutěž, to se nás netýká, tohle je pro Blansko nejvyšší soutěž.