Jste spokojení se čtvrtým místem v divizi?

Je škoda, že nám uniklo to druhé místo. Celé jaro jsme byli druzí a na konci jsme to ztratili. Náš výkon šel dolů, ke konci sezony už měli kluci zkoušky na vysokou, maturity, výlety a ta výkonnost u taková nebyla.

Ptám se záměrně na celkové umístění, před sezonou jste tvrdil, že by to byl úspěch takhle dopadnout…

To samozřejmě je, se čtvrtým místem nikdo nepočítal, chtěli jsme se v divizi aspoň udržet.

Ten poslední zápas doma s Pelhřimovem jste nakonec prohráli o gól. Na zvrat už jste neměli sílu?

Po dvaceti minutách jsme prohrávali 0:2, což byl šok. Přesto jsme ještě do poločasu srovnali a ještě nastřelili břevno a tyčku. Druhý poločas jsme začali zase vlažně, ale pak jsme měli tlak. A soupeř poslal na hřiště hráče, který měřil asi metr třicet. Naši hráči ho nepohlídali a on se po standardce trefil hlavou. A na ten už jsme nezareagovali.

Jaké budou změny v týmu pro příští seznou?

Tak já končím…

Nerozmyslíte si to?

Ne, taková byla i dohoda před sezonou, já jsem dovedl kluky sem v podstatě od žáků. A to cestování už rád nechám mladším, je to přeci jen náročné.

To skončíte s fotbalem úplně?

To ne, měl bych ještě pomáhat s výběrem žáků a přípravek, navíc vnuk začne v přípravce. Bez fotbalu bych to nevydržel. I když mám ještě zahrádku, jenom doma v bytovce bych se nudil.

Bude mít tým starších dorostenců podobnou kvalitu i příští rok?

Zůstává sedm kluků včetně výborného gólmana Němce, dvou obránců a dvou záložníků, takže zdravé jádro vydrží. Z mladšího dorostu potom přijdou taky šikovní hráči. Pořád by to měl být velice kvalitní tým, který by mohl hrát do pátého místa.

Do divize postupují letos i Boskovice, není vám líto, že už nebudete u těchto derby?

Tak já se na fotbal samozřejmě budu chodit dívat. Věřím, že to budou zajímavé zápasy.

Mají Boskovičtí podle vás šanci se v divizi udržet?

Asi to bude těžké, co vím, odejdou jim asi dvě třetiny týmu. Ale v Boskovicích se dlouhodobě pracuje s mládeží dobře. Myslím, že to doplní z mladšího dorostu a udrží se v první polovině tabulky.

Jak fungovala spolupráce s blanenským áčkem? Není škoda, že jste uvolnili gólmana Jurana a ten tam pak proseděl jaro na lavičce?

Jurana mně bylo líto. Je to mladý kluk, který potřebuje chytat. Před sezonou o něj měla zájem i Líšeň. Navíc je to kmenový hráč Blanska a tu kvalitu určitě má. On přitom dojíždí z Veverské Bítýšky poctivě na tréninky, do toho má školu v Brně, takže k tomu přistupuje poctivě. Proto jsem ho pak také bral s námi, odchytal za dorost čtyři nebo pět zápasů. A co týče ostatních hráčů, tak loni vyšlo z dorostu devět hráčů, což jim musí stačit. Nás nebylo tolik, abych mohl doplňovat hráče do áčka i béčka.

Jaké dáváte šance mužům Blanska na postup?

Myslím, že v divizi by se určitě udrželi, ale v Kyjově to rozhodně nebudou mít lehké, bude tam proti nim hrát všechno. Možná, že rozhodla prohra ve Zbýšově a remíza doma s Kuřimí. Já přesto na 99 procent věřím, že se postup povede.