Domácí trenér Maša musel těsně před zápasem řešit změny v sestavě. „Vypadli nám Zbytovský s Chocholáčem. Museli jsme to poskládat bez nich, soustředili jsme se proto na obrannou část, abychom eliminovali Švancaru a Mezlíka se Schneiderem. Celkem se nám to i dařilo, ale směrem dopředu byla naše záloha zbrklá," prohlásil Maša.

V první půli si tak ani jedna strana nevypracovala žádnou vyloženou příležitost. Když to nešlo ze hry, pomohla si Bystřice standardní situací. Poslední minuty před koncem prvního poločasu obsadili domácí útočné pásmo, hosté působili ospalým dojmem. Ve 45. minutě zahrávala Bystřice druhý roh za sebou, míč, který minuli hlavičkující hráči, uklidil do sítě nekompromisní střelou z těžkého úhlu Mezník. „Trefil to nejlépe, jak mohl," připustil blanenský gólman David Juran.

Místo drtivého tlaku hostů po přestávce se v podstatě opakoval první poločas. Blansko bylo častěji na balonu, rozvážně kombinovalo, ale třicet metrů od branky o míč pravidelně přicházelo. „Svým pohybem nám to Blansko usnadňovalo. Výhru jsme díky nasazení a většímu srdíčku udrželi," těšilo Mašu, jenž musel pro zranění brankáře Trávníčka poslat mezi tři tyče na posledních 25 minut obránce Veselého. V závěru mohla Bystřice dvakrát skórovat, ale stav 1:0 už se nezměnil. Zápas se hrál v netradičním čase v sobotu dopoledne. „Tím to nebylo. Na rozdíl od minulých zápasů to bylo bez pohybu, nevytvářeli jsme si ani šance. Poté co dali gól, úplně to zatáhli, nemohli jsme se přes ně dostat," podotkl Juran.

Napravit špatný dojem z prohry s outsiderem může Blansko v sobotu 9. dubna, na domácím hřišti přivítá od 15.30 Kozlovice.

Divize D

20. kolo

SK Bystřice nad Pernštejnem – FK Blansko 1:0 (1:0)

Branky: 45. Mezník

ŽK: 3:1

Diváci: 220

Bystřice: Trávníček (67. Veselý) – Blaha, Vícha, Šponar, V. Mitáš – Adamec (90. Čech), Padrtka, R. Sklenář, Malý – Prášil, Mezník (85. Chocholáč)

Blansko: Juran – Koláček, Müller, Šplíchal (90. T. Jarůšek), Gromský (80. Beránek) – Chloupek, Schneider, Mezlík, Nečas (84. Kratochvíl) – Švancara, Trtílek