Ráječko v minulém kole hostilo Mutěnice a zápas rozhodlo třemi góly už do přestávky. Tým předvedl zodpovědný výkon a při šancích soupeře jej navíc podržel gólman Bednář. „Jenom s takovým přístupem můžeme uspět i v Bohunicích," komentoval to sportovní manažer Olympie Marek Bláha.

Ráječko se drží na čtvrtém místě krajského přeboru, na Bohunice ztrácí dva body a v případě výhry se dostane před ně. Brňané mají navíc lepší bilanci venku. „Na zápas se těším, měli bychom být kompletní, doufám, že Bohunice potrápíme," říká před atraktivním duelem trenér Olympie Petr Vašíček.

Výsledek závisí hlavně na přístupu hráčů, v minulých kolech ukázali, že umí porazit favorita i prohrát s outsiderem. „Je to v hlavách hráčů, v Ivančicích jsme to nezvládli, teď proti Mutěnicím jsme předvedli dobrý výkon celých devadesát minut.," uvědomuje si Vašíček. Zápas se hraje v sobotu od 15.30, stejně jako utkání Boskovic v Ivančicích. „Bohužel neproměňujeme šance a bez gólu těžko můžeme vyhrát. V Ivančicích už musíme bodovat," podotkl po dvou jarních prohrách boskovický trenér Jan Havlíček.

V I. A třídě přivítá Kunštát doma předposlední Slovan Brno. Kunštát v prvním jarním kole senzačně porazil suverénní Tišnov, minule zklamal prohrou v Hrušovanech. Slovan je sice u dna tabulky, ale minule rozstřílel 6:0 Šlapanice. „V Hrušovanech jsme k tomu přistoupili pasivně a uvědomili jsme si to už pozdě, stihli jsme jen snížit. Ale o to víc chceme vyhrát teď doma," říká trenér Kunštátu Vladan Horák. V utkání mu budou chybět zranění Jiří Vorlický mladší, Štencl i Adámek. Kunštát hraje v neděli od 15.30.

Z pětice týmů z Blanenska v I. B třídě hraje doma jen Rájec-Jestřebí. V minulém kole vybojoval důležitou výhru v Podolí, v neděli přivítá v derby Vilémovice. „Věřím, že budeme připravení, všichni si uvědomují, o co nám jde. Pro nás je teď každý zápas důležitý," připomíná rájecký trenér Radek Sedláček. Vilémovice první dva jarní zápasy vyhrály a jsou v klidném středu tabulky, Rájec potřebuje body k záchraně soutěže. Utkání v Podolí ukázalo, že tým má svou sílu. „Pomohlo nám to, zvlášť když zápas vůbec nebyl jednoduchý, byli jsme sice lepší, ale neproměňovali jsme šance. Důležité je, že jsme nedostali gól," uzavírá Sedláček.

Krajský přebor

so 9. 4., 15.30

Bohunice – Ráječko

Ivančice – Boskovice

I. A

Kunštát – Slovan Brno (ne 10. 4., 15.30)

I. B

so 9. 4., 15.30

Slavkov – Lipovec

ne 10. 4., 15.30

Rájec-Jestřebí – Vilémovice

Líšeň C – Černá Hora

Čebín – Jedovnice