Zatímco na trávníku v tabulce druhého Šumperka Blansko jasně dominovalo, na Vysočině se hrála vyrovnaná partie. Oba týmy důsledně plnily zejména defenzivní úkoly, takže větších gólových šancí bylo poskromnu.

V prvním poločase byl nejblíže ke skórování blanenský Radim Dvořák, ale utěšenou křížnou střelou z velkého vápna trefil jen břevno. Domácí ve druhé půli odpověděli nastřelenou tyčí. „Byl to vyrovnaný zápas, remíza odpovídá dění na hřišti. Obě mužstva měla takové pološance nebo závary, ze kterých nic nepadlo. Byl to klasický souboj, který by rozhodl jeden gól, ale nikdo jej nedal. Já jsem spokojený, je to plusový bod zvenku. V závěru jsme sice měli několik nadějných brejkových situací, které jsme mohli řešit líp, na druhou stranu se na některých hráčích projevila únava po náročném středečním zápasu v Šumperku. Polná měla volno a bylo vidět, že má víc sil,“ řekl trenér Blanska Martin Maša.

Jeho tým v sobotu přivítá MSK Břeclav, který má v tabulce o tři body víc. Na jihu Moravy na podzim Blansko prohrálo 0:2 a nejen proto si Maša přeje, aby tři body zůstaly doma. „Budeme chtít navázat na podařené výkony a výsledky v posledních dvou kol. Takže doma je to jen vítězství, kterým se chceme zase posunout blíž středu tabulky. Ale čeká nás kvalitní soupeř s ustálenou sestavou. Vpředu má nebezpečného Musila, uprostřed uplatňuje bohaté zkušenosti Simandl a teď mají i posilu v brance, kam z Tišnova přišel Dominik Kunický,“ upozornil Maša.

Aktuálně má v sestavě dva otazníky. Hrotový útočník Trtílek si léčí zraněné rameno a zdravotní potíže má i Šmerda. „Uvidíme, jak na tom budou v sobotu před zápasem. Ostatní hráči by měli být k dispozici,“ sdělil blanenský lodivod.

Slavoj Polná – FK Blansko 0:0
Rozhodčí: Kostelník – Šimoník, Nejezchleb. DS: Beneš. ŽK: Haala, Vedral – Bokůvka, Bárta. Diváků: 138.
Blansko: Záleský – Imramovský (68. Petřík), Šplíchal, Bárta, Bokůvka – Gromský, Feik, Kratochvíl, Kuldan, Dvořák – Sodomka (87. Závodný). Trenér: Martin Maša.