Největší slabinou jeho týmu je nedostatek hráčů. Když nemohl vypomoct nikdo z A týmu, musela blanenská rezerva povolat dva dorostence. Paradoxně možná tohle vybičovalo hráče k důslednému bránění, díky kterému obrali o body druhý tým tabulky. Čebín mohl v případě výhry zaútočit na první příčku. „Mužstvo jsem připravoval na to, aby nedošlo k podcenění," připomněl po zápase trenér hostů Jiří Pavlíček.

Čebín se chystal hned na úvod zviditelnit a připomenout, kdo je favorit. Překonat Vladimíra Suchého se v 17. minutě podařilo Fuchsovi. Miloš Vašák však stačil míč vykopnout ještě před tím, než se dokutálel za brankovou čáru. V nadějné šanci na blanenské straně se ocitl Jiří Majer. Po dobrém zpracování šel sám na branku. Pomalá střela po zemi skončila v rukavicích brankáře Tišnovského.

37. minuta zabrnkala na nervy hrstce domácích fanoušků. Kloudova střela nechala svou stopu na břevně Suchého klece. I ve druhé půli měl brankář Suchý plné rukavice práce. Klouda se na něj po přihrávce za obranu řítil sám, naštěstí pro domácí si balon příliš ukopl.

Po důrazu Zavorala na druhé straně se balon obloučkem snášel těsně mimo bránu. S blížícím se koncem zápasu oba trenéři hecovali své svěřence a nabádali k pečlivé obraně. Blansko tenhle styl praktikovalo celý zápas. „Hráli jsme osobní obranu, abychom neodstupovali od hráčů, aby každý měl hráče," vysvětloval Suchý.

Taktika "osobky" opravdu přinesla blanenské rezervě první letošní bod. Co na tom, že nevylepšili skóre a pořád mají nejhorší útok i obranu. Právě "plichta" 0:0 by mohla být hnacím motorem do dalších utkání. „Doufejme, že to mužstvu psychicky pomůže. A dostanou větší chuť do fotbalu, která se promítne v dalších zápasech," vyřkl své přání kouč Študent.

S výsledkem se nakonec spokojil i šéf hostující lavičky Pavlíček. „Před zápasem jsme se bavili o tom, že bychom neměli prohrát. Ale vzhledem k vývoji zápasu jsme za ten bod rádi. I když jsme si šance vypracovali, bylo jich poměrně málo na to, jak jsme hráli předchozí utkání. Dvě, tři gólové byly. Ale řeknu to na rovinu, domácí si bod po remíze zasloužili," sportovně ocenil výkon soupeře Pavlíček.

Blanenská rezerva může nabrat další body, aby se vyšvihla ze dna tabulky, už příští sobotu. Zajíždí na hřiště Svratky Brno, která v prvních pěti zápasech vybojovala deset bodů a okupovala 3. místo v A skupině I. B třídy.

IVETA BORKOVÁ