Po hráčích chce to samé, co koordinátor klubu Jiří Vorlický, který odešel na hostování do Březové, a co konvenuje s filosofií klubu. Tedy aby fotbalisté předváděli atraktivní hru a fotbalem bavili sebe i diváky. „I pro diváky je lepší výhra 5:4 než 1:0,“ říká Peša. Ten ještě loni vedl v I. B Olešnici, která po mizerné sezoně sestoupila do okresního přeboru.

Do trenérského týmu Boskovic jste přišel v září, teď fungujete jako hlavní trenér. Pozorujete už výsledky své práce?
Na to je ještě příliš brzy, sice jsem povýšil z pozice asistenta na hlavního trenéra, ale jsem tady zatím krátce.

Asi je to pro vás změna po příchodu z Olešnice, která vyhořela v I. B a sestoupila do okresu.
Tam je hlavní rozdíl v hráčské základně, Boskovice jsou větší město, je tady i větší výběr hráčů.

V minulém týdnu jste nejdříve suverénně zvítězili 5:0 ve Zbýšově a pak jste odjeli s prohrou 0:4 z Moravského Krumlova. Pokračují nevyrovnané výkony Boskovic z minulých let, nebo byl rozdíl mezi soupeři tak markantní?
Rozdíl v kvalitě Zbýšova a Moravského Krumlova byl markantní, ale v Krumlově jsme na tom samozřejmě nesli část viny. Zaspali jsme začátek zápasu, domácí dali v závěru poločasu gól a po přestávce rychle další dvě branky a na to už jsme nezareagovali. Navíc jsme střídali zraněného Adamce, Fojta i Šafaříka. A výsledky se odvíjí také od toho, že se nám neustále mění sestava, i když lavičku máme kvalitní.

Po loňské sezoně odešli dva nejlepší střelci, podařilo se je podle vás nahradit? Produktivitu určitě zlepšil Preč, pravidelně nastupuje i Janíček…
Tonda Preč dává góly a ukazuje, jak důležitým článkem v týmu je. Věříme, že se ještě rozstřílí Janíček. Ale jinak spoléháme na kolektivní hru, dávat góly by měli i další hráči.

Předpokládám, že se v trenérském týmu shodnete na způsobu trénování, jinak by se nemohlo o jeden tým dělit více trenérů.
Ano, máme víceméně stejný názor. Cílem zůstává předvádět atraktivní hru, bavit sebe i diváky. Navíc Jiří Vorlický se neodstřihl od klubu, dál zůstává v trenérském týmu a má vliv na chod mužstva.

Atraktivní hra se vám daří, Boskovice umí dost gólů nastřílet, ale i inkasovat. Chcete zlepšit obranu?
Samozřejmě bychom rádi dostávali méně gólů a snažíme se zlepšit i obranu, ale pro nás je stejně jako pro diváky lepší, když vyhrajeme 5:4 než 1:0.

Jenže divákům je to zřejmě trochu jedno, na to, jaký hrajete fotbal, jich tolik v Boskovicích nechodí…
Jediný způsob, jak je přilákat, je předvádět dlouhodobě kvalitní fotbal. Věřím, že se návštěvnost zlepší.

Asi se nezměnily ani cíle pro tuto sezonu a případný postup mužů do divize stále není na programu dne…
Je to pořád to samé. Prioritou zůstává mládež, chceme vychovávat vlastní odchovance a začleňovat je do A týmu. Postup mužů není prvořadým cílem.