Pardubice měly začít novou sezonu už před týdnem, ale týmy duel odložily. „Na náhradním termínu se musíme dohodnout s vedením Mostu. Jsme rádi, že přistoupilo na odložení a za to mu patří dík,“ vzkázal pardubický kouč Miroslav Kaluža.

Na domácím hřišti ovšem proti druhému celku uplynulé sezony postaví silnější sestavu. „Uvidíme, kdo se uzdraví. Dále jsou stále dovolené… Myslím si, že budeme připraveni tak, abychom bodovali,“ pravil Kaluža.

Blanensko odstartovalo sezonu domácí výhrou 10:3 nad Příbramí. „Vstup do sezony nám vyšel dle představ, ale na hodnoceni dalšího průběhu ročníku je příliš brzy,“ uvedl blanenský kouč Petr Dolníček.

Ten si zvyká na mužstvo bez dvou českých reprezentantů Davida Kršky a Jana Koudelky, kteří získali profesionální smlouvy ve druhé lize. „David i Honza jsou skvělí hráči a každému trenérovi by takoví v mužstvu chyběli. Avšak máme natolik kvalitní tým a věřím, že i přesto budeme bojovat o nejvyšší příčky,“ zadoufal blanenský trenér.

Pardubice jejich absence mohou využít. „Určitě tito hráči Blanensku budou chybět. Jsem zastánce, že každý je nahraditelný a dostanou příležitost jiní…“ pronesl Kaluža.

Oba vzájemné duely v uplynulém ročníku ovládlo Blanensko. „Pardubice jsou doma velice silné. Mají rychlostní typy hráčů a právě na to se musíme zaměřit,“ podotkl Dolníček.