Pomýšleli jste před sezonou na lepší pozici?

Hlavně po podzimní části sezony, kdy jsme byli na třetím fleku, jsme si říkali, že chceme na bedně skončit. Jenže se nám nepovedly první tři zápasy na jaře, i vinou zranění některých důležitějších hráčů, takže jsme už ani nedoufali. Ale pak se nám podařilo udělat šňůru tří vítězství po sobě a paradoxně jsme ještě v posledním zápase v Brně sahali po třetím místě. Nakonec čtvrté v dané situaci bereme.

Nebýt špatného startu do jara, skončíte na bedně?

Tam se to lámalo. Nezachytili jsme začátek jara, kdy jsme třikrát po sobě prohráli, a Jihlava se nám vzdálila na osm devět bodů. Už se těžko doháněla.

Pomohla týmu trenérská změna, když Jindřicha Záboje v polovině jara vystřídal Antonín Mazal?

Začaly se dělat jiné nominace, chodili hráči, kteří ve výběru do té doby nebyli, asi tam měli být už dřív. A hlavně mi přišlo, že poslední zápasy měly jiné tempo, nasazení z naší strany, každý bojoval. Šlo vidět, že držíme při sobě, tým se semknul. Do té doby, než přišla změna trenéra, jsme neudělali ani bod venku, pak jsme tam hned dvakrát po sobě vyhráli. Změnu jsem viděl v tom, že když už jedeme takovou dálku, klukům to není jedno. Nejedeme si jen zahrát fotbal, ale vyhrát.

Zaútočí Blanensko příští rok na medailové pozice?

Nemáme samozřejmě takovou základnu jako Brno nebo Praha, ale když budou kluci zdraví, budeme se scházet a jezdit hlavně i na venkovní zápasy v normálním složení, což se nám do výměny trenéra moc nedařilo, potenciál tady máme. Chceme hrát určitě zase o nejvyšší příčky.

Těší vás vítězství v soutěži kanonýrů s 21 trefami?

Udělalo mi velkou radost. Ze začátku jsem tabulku ani nesledoval, pak o tom kluci začali trošku víc mluvit, takže jsem to pár kol před koncem věděl. Samozřejmě mě to potěšilo, beru prvenství jako osobní úspěch. Vždycky se počet dá posunout, mohl jsem dát mnohem víc gólů, protože šancí jsem měl ve spoustě zápasů víc, ale myslím, že jedenadvacet branek není úplně špatné. (úsměv)

Jak se vám líbil premiérový ročník celostátní soutěže?

Je to pecka. Každý byl plný očekávání, zda bude, nebo nebude fungovat. Myslím, že se projekt vydařil, že bude čím dál silnější a pořád se bude zkvalitňovat. Hodně dělá televize, média, která všechno zprostředkují. Minimálně u nás na Blanensku slyším jen pozitivní ohlasy, Superliga je hodně sledovaná, spousta lidí chodí na naše domácí zápasy. Podporovali nás, i když se nám nedařilo, což je super.

Blíží se srpnové mistrovství Evropy v Maďarsku. Už nad ním přemýšlíte?

Samozřejmě se tam chci podívat. Uvidím, jestli budu nominovaný, ale věřím, že se tam snad nějak dostanu. Udělal jsem všechno pro to, abych se tam ukázal, teď už to není na mně.