Sto dvacet diváků se přišlo podívat na atraktivní duel pátého kola první ligy malého fotbalu. Oba týmy byly natěšené konečně si po dlouhé pauze zahrát a očekával se atraktivní fotbal. A to se také vyplnilo. Po vyrovnaných dvaceti minutách, kdy se střídaly šance na obou stranách, se prosadil dlouhodobě nejlepší střelec soutěže, mistr světa i Evropy v malém fotbale Ondřej Paděra.

PRODUKTIVNÍ ZADÁK. Lukáš Jalový prožil individuálně povedený ročník, ovšem jeho Hattrick Brno se v premiérové superligové sezoně zachraňoval v play-down, které předčasně ukončila až pandemie koronaviru.
Florbalista Jalový věří, že si za Atlas zahraje minimálně národní ligu

Zužitkoval brejk Sadrosu vedený Davidem Bednářem. „Hrál se otevřený fotbal a jen díky brankářům se skóre neměnilo. Pak jsme se naštěstí prosadili z brejku,“ zhodnotil úvod utkání obránce Boskovic Vlastimil Bárta.

Rodily se další šance, oba brankáři ale podávali nadstandardní výkony a skóre se až do závěru poločasu neměnilo. Pak v závaru před brankou zahrál hostující hráč rukou a rozhodčí ukázal na penaltu.

Míč si vzal opět Paděra a podruhé překonal David Novotného v brance Viktorie. “Na začátku jsme trochu zaspali, pohyb na hřišti mohl být z naší strany lepší a také jsme neproměňovali ani vyložené šance,“ zrekapituloval kapitán hostů Matěj Vybíhal první poločas.

Baseballisté Olympie Blansko, ilustrační foto
Zpátky na mety. Hráči Olympie Blansko se chystají na zkrácenou sezonu

Druhou půli začala Viktorie lépe, nejprve z brejku snížil Kucharčik a chvíli na to po standardní situaci doslova donesl míč do brány Grmela. „V úvodu druhého poločasu jsme přestali hrát svoji hru, iniciativu přebral soupeř a dvěma brankami vyrovnal stav,“ okomentoval začátek druhého poločasu Bednář

Jestliže se v prvním dějství hrál relativně otevřený fotbal, ve druhé půlce to bylo nahoru dolů. Teprve po vyrovnání Boskovičtí zabrali, využili chyby soupeře ve středu hřiště k přečíslení, které úspěšně zakončil a hattrick zkompletoval Paděra.

Nadějný triatlonista z Boskovic Filip Tlamka závodí za brněnský Konrad Tools Team.
Občas je dobré vyjet si s přáteli a nedrtit čísla, říká triatlonista Tlamka

Vedení už si Sadros vzít nenechal. Po další brejkové akci střílel Havlíček do tyče a odražený míč uklidil do brány Bednář a domácí celek začal kontrolovat hru. “Od stavu 4:2 už jsme neměli sílu nic se zápasem udělat,“ povzdechl si kapitán viktoriánů.

Po špatně rozehraném rohu hostů se k míči dostal střelec Paděra a samostatnou akcí zvýšil již na rozdíl tří branek. „Myslím, že jsme nehráli zase tak špatně, já i Michal Čech jsme si opravdu zachytali, ale prostě Ondra Paděra byl rozdílový hráč,“ okomentoval zápas brankář hostí Novotný. Těsně před koncem viktoriáni upravili na konečných 5:3.

Fotbalový trenér Oldřich Machala
Je neskutečné, kam se klub posunul, říká nový kouč Blanska Machala

V dalším kole se Boskovičtí představí ve Křetíně a Viktoria Suchý pokračuje dalším venkovním zápasem, tentokráte zavítá do Černé hory, kde se utká s místním Kvasarem.

TOMÁŠ SRNSKÝ