Sto dvacet diváků se přišlo podívat na atraktivní duel pátého kola první ligy malého fotbalu. Oba týmy byly natěšené konečně si po dlouhé pauze zahrát a očekával se atraktivní fotbal. A to se také vyplnilo. Po vyrovnaných dvaceti minutách, kdy se střídaly šance na obou stranách, se prosadil dlouhodobě nejlepší střelec soutěže, mistr světa i Evropy v malém fotbale Ondřej Paděra.

Zužitkoval brejk Sadrosu vedený Davidem Bednářem. „Hrál se otevřený fotbal a jen díky brankářům se skóre neměnilo. Pak jsme se naštěstí prosadili z brejku,“ zhodnotil úvod utkání obránce Boskovic Vlastimil Bárta.

Rodily se další šance, oba brankáři ale podávali nadstandardní výkony a skóre se až do závěru poločasu neměnilo. Pak v závaru před brankou zahrál hostující hráč rukou a rozhodčí ukázal na penaltu.

Míč si vzal opět Paděra a podruhé překonal David Novotného v brance Viktorie. “Na začátku jsme trochu zaspali, pohyb na hřišti mohl být z naší strany lepší a také jsme neproměňovali ani vyložené šance,“ zrekapituloval kapitán hostů Matěj Vybíhal první poločas.

Druhou půli začala Viktorie lépe, nejprve z brejku snížil Kucharčik a chvíli na to po standardní situaci doslova donesl míč do brány Grmela. „V úvodu druhého poločasu jsme přestali hrát svoji hru, iniciativu přebral soupeř a dvěma brankami vyrovnal stav,“ okomentoval začátek druhého poločasu Bednář

Jestliže se v prvním dějství hrál relativně otevřený fotbal, ve druhé půlce to bylo nahoru dolů. Teprve po vyrovnání Boskovičtí zabrali, využili chyby soupeře ve středu hřiště k přečíslení, které úspěšně zakončil a hattrick zkompletoval Paděra.

Vedení už si Sadros vzít nenechal. Po další brejkové akci střílel Havlíček do tyče a odražený míč uklidil do brány Bednář a domácí celek začal kontrolovat hru. “Od stavu 4:2 už jsme neměli sílu nic se zápasem udělat,“ povzdechl si kapitán viktoriánů.

Po špatně rozehraném rohu hostů se k míči dostal střelec Paděra a samostatnou akcí zvýšil již na rozdíl tří branek. „Myslím, že jsme nehráli zase tak špatně, já i Michal Čech jsme si opravdu zachytali, ale prostě Ondra Paděra byl rozdílový hráč,“ okomentoval zápas brankář hostí Novotný. Těsně před koncem viktoriáni upravili na konečných 5:3.

V dalším kole se Boskovičtí představí ve Křetíně a Viktoria Suchý pokračuje dalším venkovním zápasem, tentokráte zavítá do Černé hory, kde se utká s místním Kvasarem.

TOMÁŠ SRNSKÝ