Premiérový ročník Superligy jste zakončili na čtvrté příčce, po podzimu jste až šestí. Čím to?

Jednak se soutěž podle mě zkvalitnila oproti loňsku. Ve druhé řadě jsme v nějakém zápase vyloženě nepropadli snad kromě Mostu, ale utkání, která byla na hraně, jsme nezvládli a prohráli o gól nebo na penalty. Loni jsme po podzimu skončili třetí, budovou ztrátu na prvního jsme však měli větší než teď ze šestého místa, takže se týmy srovnaly. Nejpodstatnější věc je, že jsme měli víc zápasů venku, loni jsme jich na podzim odehráli víc doma. Teď nás jich čeká doma víc na jaře a snad postavení zvedneme.

Kam toužíte váš výběr vytáhnout?

Už před sezonou jsem říkal, že chceme hrát do třetího místa, jenže jsme nechytli začátek a po prvních kolech to vypadalo špatně, na průšvih. Naštěstí jsme pak začali bodovat a dneska říkám, že když skončíme do čtvrté příčky, budeme asi všichni spokojení.

Všichni soupeři varují před vaší souhrou s Janem Koudelkou. Mají vás přečtené?

Spousta mančaftů přijede s tím, že si myslí, jak naši hru čtou, ale hřiště v Boskovicích je velké. Nejsme jen s Honzou, máme v týmu i další běhavé typy, i když přijedou týmy jakkoli připravené, dokážeme si hru na našem letišti roztáhnout a sílu tady máme velkou.

Začátek sezony z vaší strany nebyl tak přesvědčivý, ale podzim jste opět zakončil jako nejlepší střelec soutěže. Ještě vidíte rezervy?

Dal jsem víc gólů v podzimní části než loni, tabulku vedu, ale i tak bylo šancí hodně a gólů jsem měl dát víc. Zase z druhé strany se na to dívám pokorně, nemůžu čekat, že dám dvacet branek za půl sezony, ale hlavně ze začátku mi to tam nepadalo, jak jsem si představoval.

Je těžší se prosadit proti obráncům, kteří se na vás zaměřují?

Nemůžu říct ve všech zápasech, ale v některých jsem cítil a pochopil na hřišti, že mám od obránců větší pozornost. Slyšel jsem i v posledním utkání podzimu trenéra Olomouce, že na mě bude asi nějaká osobka, ale s tím do zápasů jdu. Myslím, že se s tím umím vypořádat.

Co vás na podzim v soutěži nejvíc překvapilo?

Asi se bere všeobecně, že Olomouc soutěž zkvalitnila, když se však podívám na její soupisku, co tam nastupuje za hráče s ligovými zkušenostmi, ať už jsou to Kobylíci nebo ostatní, takové překvapení to není. Spíš je pro mě překvapení, jak se prvních pět, šest mužstev bodově vyrovnalo, není tam takový odstup. Loni byla soutěž jednoznačnější, první Praha, pak Most a dlouho nic.

Čeká podle vás Prahu těžší obhajoba titulu?

Myslím si, že to bude mít těžké, ale stejně to nakonec zvládne, protože kvalitu má obrovskou a základnu velkou. I když nemůžou někteří klíčoví kluci a opory, jsou v Praze schopní dát dohromady silné mužstvo.

V červnu hostí Brno mistrovství Evropy v malém fotbalu, už na něj myslíte jako nejlepší střelec celostátní soutěže?

Vnímám, že se blíží, ale už to není otázka pro mě. Říkal jsem před sezonou, že udělám všechno pro to, abych se do Brna podíval, protože všichni víme, že to bude asi velkolepá akce. Doufám, že na jaře mi to půjde minimálně jako doteď a podívám se na Euro.

Prosinec u vás představuje fotbalový klid, nebo se bez balonu neobejdete?

Teď chodím s klukama hrávat někdy futsal a hlavně mám i mezí Vánoci hodně turnajů. Každý víkend do balonu kopu, nejde to bez fotbalu celý měsíc. (úsměv) Jde však pouze o sranda turnaje a zahrát si s kámoši pro pobavení.