„Bořetice mají kvalitní tým. Dobře se na nás připravily a vyhrály zcela zaslouženě. Před jejich bránou jsme byli neškodní,“ řekl po prohraném zápase trenér Boskovic Jiří Vorlický.

Ten se v utkání musel obejít bez několika klíčových hráčů. Na hřiště se tak postupně dostalo šest dorostenců. Bořetice přijely do Bučovic v plné síle, navíc jejich hráči neměli v nohách víkendové mistrovské utkání. Jejich zápas s Vacenovicemi byl totiž odložen. „V dresu Bořetic nastoupila řada hráčů s ligovými zkušenostmi. Spousta z nich hrála loni v Bavorech, které s přehledem vyhrály krajský přebor. Podle mého by teď Bořetice v klidu hrály v horní polovině krajského přeboru,“ poznamenal Vorlický.

Bořetice pozorně bránily a vyrážely do rychlých protiútoků, které dělaly boskovické obraně velké problémy. Jejich hru dirigoval ve středu pole matador Lambert Šmíd. Po půlhodině hry se před gólmana Švédu proháčkoval Schwarz, ale jeho nezištnou přihrávku napálil vedle Machala.

V závěru poločasu se však už Bořetice dostaly do vedení. Po rohu se prosadil hlavou Kadlec. „Tato branka rozhodla. My pak museli otevřít ve druhé půli hru a z rychlých brejků dostali další dvě branky,“ dodal trenér Boskovic Vorlický.

Jeho tým byl pět minut po přestávce blízko vyrovnání. Po standardce Koudelky hlavičkoval Bárta z malého vápna nad. Pak už padaly góly jen do boskovické sítě. Po hodině hry poslal milimetrový pas Šmíd Kadlecovi, který zakončil své sólo přihrávkou na volného Machalu – 2:0. Deset minut před koncem prostřelil Švédu ještě Kubánek a tým kouče Stanislava Hřiby mohl slavit. „Na pohár jsme se zaměřili po zimní přestávce, kdy už se nám týmy ze špice tabulky v 1. A třídě vzdálili. Když už jsme se dostali tak daleko, tak jsme chtěli vyhrát. Je to pro nás velký úspěch. Čekal jsem ale, že Boskovice budou hrát líp,“ radoval se po zápase trenér vítězů Stanislav Hřiba.

Podle kouče Vorlického vzali Boskovičtí pohárová utkání jako přípravu na mistrovské zápasy v krajském přeboru. „Nedělali jsme z toho vědu. Ale když už jsme se dostali do finále, chtěli jsme ho samozřejmě vyhrát. Bohužel nám chybělo několik klíčových hráčů. Ale pro dorostence, kteří místo nich nastoupili, to byla velká škola. Do budoucna bychom s nimi rádi počítali do áčka, takže každý takový zápas je pro ně přínosem,“ uzavřel Vorlický.

Finále krajského poháru

FC Boskovice – Sokol Bořetice 0:3 (0:1), 45. Kadlec, 59. Machala, 80. Kubánek
Rozhodčí: Teplý. ŽK: Bárta – Schwarz, Novotný, Machala, Krška. Diváků: 250
Boskovice: Švéda – Adamec, Martínek P., Václavek, Fojt L. – Preč, Ošlejšek (60. Stříž), Horák Jakub, Koudelka – Bárta (65. Černý), Zoubek (73. Kalášek)
Bořetice: Galla – Krška, Baštař, Brychta, Kubánek – Novotný (86. Petrásek D.), Schwarz – Machala, Šmíd, Petrásek M. (80. Parolek) – Kadlec (60. Fous)

Postup Boskovic do finále
kolo: Čebín 3:1; Ošlejšek, Pavel, Koudelka
kolo: Zbýšov 3:1; Václavek, Adamec, Janíček
Čtvrtfinále: Kuřim 2:1; Horák Jakub, Ošlejšek
Semifinále: Slavkov 1:1, 31 na penalty; Ošlejšek

Postup Bořetic do finále
Předkolo: Tvrdonice 3:1; Kubánek, Petrásek, Šmíd
kolo: Lanžhot 2:0; Kubánek, Kadlec
kolo: Moravský Krumlov 0:0, 5:3 na penalty
Čtvrtfinále: Ratíškovice 2:1; Petrásek M., Novotný
Semifinále: Kyjov 0:0, 3:1 na penalty