„Máme problém ve střelecké potenci. Hrajeme v křeči, hráči si přestali věřit a není to ono. Chybí vůle po vítězství,“ komentuje to trenér Olympie Lubomír Zapletal.

V nedělním zápase přivítali jeho svěřenci doma Inzert Expres Znojmo. V prvním vyrovnaném poločase branka nepadla, Znojemští se v Ráječku drželi, přestože měli vykartované hráče a nastoupili bez pěti hráčů základní sestavy. A ve druhé půli překvapili jasnou tříbrankovou výhrou i sami sebe. „Nerad to říkám, ale my jsme sem přijeli s polovinou B mužstva. Na lavičku jsem musel sednout i já. Takže to je nádhera. Já jsem věděl, že jsme schopní se semknout, ale že v takové sestavě vyhrajeme o tři góly, jsem nečekal,“ zářil po výhře trenér Inzert Expresu Tomáš Pěnkava.

Na lavičce domácích naopak převládaly rozpaky. „První poločas jsme hráli celkem vyrovnanou hru. Pak jsme dostali laciný gól, druhý padnul z brejku po neodpískaném faulu, ale nechci se na to vymlouvat. Problém je v tom, že nedáváme góly,“ zhodnotil utkání Zapletal. A těžký los Olympie pokračuje, v neděli jede do třetích Novosedel.

Trenér Rájce-Jestřebí Jiří Záleský avizoval debakl ve středečním zápase v Bzenci. Se silným soupeřem to nakonec jeho tým ustál se ctí, prohrál 0:1, v neděli pak Záleského „Klapzubova jedenáctka“ přivezla bod z posledního Zbýšova. „Nemáme hráče, vaříme z vody a jsme absolutně bez útoku. Přesto jsme byli možná blíž k vítězství,“ uvedl k remíze Záleský. Na lavičce měl pouze veterána Palkanynce a do hry poslal v závěru zápasu i zraněného Kellera se Sedlákem.

Rájec zůstává se šesti body předposlední právě před Zbýšovem a zatím v soutěži vstřelil pouhých šest branek, což je nejmíň ze všech týmů. „Chybí nám kvalita, sedm hráčů má míň než devatenáct, ale chceme soutěž stoprocentně zachránit. Přestože i takový Zbýšov, který je poslední, má podle vlastních slov oproti nám zhruba pětinásobný rozpočet,“ podotýká Záleský.

Boskovice nenavázaly na středeční kanonádu v posledním Zbýšově, v Moravském Krumlově nevstřelily branku a odjely s čtyřgólovou porážkou. Domácí se poprvé prosadili až v závěru prvního poločasu, o jasné výhře rozhodli dalšími třemi góly po přestávce. Boskovice jsou v tabulce přesně ve středu.

Ráječko – IE Znojmo 0:3 (0:0)
ČK: 84. Neděla. Diváků: 130
Zbýšov – Rájec-Jestřebí 0:0
M. Krumlov – Boskovice 4:0 (1:0)
Rajhrad – Blansko 1:1 (0:0)
86. Kouřil – 62. Šenk