Trenér Petr Vašíček před zápasem věděl, že mu budou důležití hráči chybět. „Šanci dostanou ti, co přistupují zodpovědně i k tréninku," hlásil. Premiéru v bráně Olympie si odbyl vycházející dorostenec Aleš Růžička.

Ivančice patří k stabilním účastníkům přeboru, udržely sestavu a tentokrát přijely i s obávaným střelcem Čožíkem, který minule v Ráječku chyběl. Už v 10. minutě Čožík gólem ukázal, proč je tak potřebným hráčem. „V 18. minutě napravil Růžička zaváhání při inkasované brance, když zlikvidoval Čožíkův samostatný únik," podotkl k důležitému momentu Bláha.

Domácí se sice dostávali ke střelám, ale nedařilo se jim přesně zakončit. Největší šanci prvního poločasu mělo Ráječko v 37. minutě, Tenorova hlavička se ovšem od břevna odrazila jen na brankovou čáru. Zlepšený výkon Ráječka ke konci první půle zkazil druhý gól Čožíka. „Naše obrana totálně podcenila míč, který putoval do zázemí, hostující hráč ho stihnul a nahrál Čožíkovi. Ten nedal tvrdou střelou pod břevno gólmanovi šanci," popsal Bláha.

Těžko říct, co se dělo v kabině Ráječka o přestávce, každopádně v 48. minutě už to bylo po gólech Zouhara a Vavříka 2:2. V 71. minutě dokonal obrat Ráječka Mičko, když vymetl šibenici.

Čtyři minuty před koncem pak pojistil výhru čtvrtou brankou domácích střídající Horák. „Za první polovinu prvního poločasu bych chtěl hráčům vyčinit, protože se spíše než své nepřesné hře věnovali debatám s rozhodčím, Naštěstí kolektivním bojovným výkonem ve druhém poločase to napravili," dodal Bláha.

Ráječko – Ivančice 4:2 (0:2)

Branky: 46. Zouhar, 48. Vavřík, 71. Mičko, 86. Horák – 10. a 44. Čožík.