„Loňská sezona nám moc nevyšla. Nedařilo se ani mě. O to je pro mě toto ocenění velkým překvapením. Pro mě je nejlepším fotbalistou okresu Martin Sehnal. Má neuvěřitelný čich na góly. Jeho styl se mi líbí,“ řekl těsně po skončení slavnostního ceremoniálu v sále blanenského kina Jan Sehnal.

Střelec a dlouholetá opora Olympie Ráječko rozdával úsměvy na všechny strany. „S manželkou čekáme zanedlouho první přírůstek do rodiny. Bude to kluk. Už se moc těším. Jestli to bude fotbalista? Uvidíme,“ usmíval se Sehnal.

Nejlepší fotbalovou jedenáctku okresu při pátečním vyhlašování jednoznačně ovládli hráči, kteří nastupují v krajských soutěžích. Z nižších soutěží uspěl jen na osmém místě Aleš Petržel ze Sloupu a jedenáctý Vítězslav Kotásek z Lipůvky. Moderátora večera Vladimíra Vlacha zaskočili desátý Michal Zouhar z Lipovce a devátý Michal Šenk z Blanska. Ten přišel na pódium o berlích a Zouhar s rukou na pásce. „Samí zranění. A to jsme teprve u devátého místa. To jsem zvědavý, kdo sem přijde dál,“ šprýmoval Vlach.

Mezi ženami získala od fotbalových trenérů a funkcionářů nejvíce hlasů Romana Čtvrtníčková z Rakovce Kotvrdovice. Na vyhlášení ankety si do blanenského kina odskočila ve slušivé róbě přímo z maturitního plesu. A stejně jako Jan Sehnal, byla ze svého umístění zaskočená. „Opravdu jsem to nečekala,“ poznamenala Čtvrtníčková.

Tu stejně jako vítěze dalších kategorií pozdravili na dálku z filmového plátna herci z hudební komedie Světáci. „Takže do Blanska blahopřeji nejlepší ženě Romaně Čtvrtníčkové, která má nejlepší, oficiálně největší lýtkový sval v dějinách fotbalistek. Já blahopřeji a posílám krásnou cen. Mlask,“ poslal pusu Čtvrtníčkové Zounar. V publiku se jako čestní hosté objevili také ligový fotbalisté Václav Koloušek a gólman Jaromír Blažek.

Trenérem roku se stal Jiří pokoj z FK Apos Blansko, osobností Jiří Vorlický a nejlepším rozhodčím pak Jakub Hlubinka ze Suchého. Pro cenu si přišli i čtyři fotbalisté v mládežnických kategoriích. Mezi dorostenci blanenský talent Jan Trtílek a ve starších žácích Jan Matuška z Rudice. Nejlepších mladším žákem se stal boskovický Jiří Vorlický a kategorii přípravky ovládl jeho mladší bratr Lukáš. „Kluci mi samozřejmě dělají na hřišti radost. Ale byl bych rád, aby u nich nebyl na prvním místě jen fotbal. V životě jsou důležitější věci,“ poznamenal otec fotbalových nadějí a bývalý ligový hráč Jiří Vorlický.

Fotbalista okresu Blansko 2011

Fotbalista roku

Jan Sehnal (SK Olympia Ráječko)
Martin Sehnal (FK Apos Blansko)
Antonín Preč (FC Boskovice)
Radek Bezděk (Sokol Bořitov)
Martin Bartoš (SK Olympia Ráječko)
Radim Bubeníček (FK Apos Blansko)
Aleš Petržel (Sloup)
Ivo Loukota (FK Kunštát)
Michal Šenk (FK Apos Blansko)
Michal Zouhar (Sokol Lipovec)
Vítězslav Kotásek (ASK Lipůvka)

Fotbalistka roku
1. Romana Čtvrtníčková (Rakovec Kotvrdovice)
Dorostenec roku
1. Jan Trtílek (FK Apos Blansko)
Žák roku starší
1. Jan Matuška (Rudice)
Žák roku mladší
1. Jiří Vorlický (FC Boskovice)
Hráč přípravky
1. Lukáš Vorlický (FC Boskovice)
Osobnost roku
1. Jiří Vorlický (FC Boskovice)
Trenér roku
1. Jiří Pokoj st. (FK Apos Blansko)
Rozhodčí
1. Jakub Hlubinka (Suchý)

Sehnal: Na starý kolena jsem s tím nepočítal

Blansko, Ráječko /ROZHOVOR/ – Špílmachr Olympie Ráječko Jan Sehnal se v posledních letech pravidelně umisťoval v jedenáctce nejlepších fotbalistů okresu. Nikdy ji však nevyhrál. Až tentokrát. „Vůbec jsem nečekal, že se toho v uvozovkách na starý kolena ještě dočkám,“ smál se jednatřicetiletý Sehnal. Při rozhovoru s redaktorem Blanenského deníku Rovnost na něj spoluhráči s trenérem a starostou Ráječka pokřikovali, ať rozhovoru urychlí. Jedou slavit k Orlovi. Na pátém místě totiž skončil i Sehnalův spoluhráč Martin Bartoš. „Doufám, že jsi řekl, že ještě jaro dohraješ a pak se budeš věnovat jen rodině,“ rozesmála ráječkovskou výpravu při odchodu ze sálu blanenského kina Sehnalova manželka Kateřina.

Při vyhlašování na pódiu jste prozradil, že jste se loni oženil. S manželkou nyní čekáte rodinu…
Je to tak. Čekáme první přírůstek do rodiny. Termín máme druhého nebo pátého února. Ale doktor říkal, že to může být už koncem ledna. Bude to kluk a bude se jmenovat Lukáš.


Tak to vám a manželce gratuluji. Asi nemá cenu se ptát, jestli to bude fotbalista?
Tak to nevím. Uvidíme. Já teda doufám, že jo. (úsměv)

Je zimní přestávka a připravujete se na jarní část sezony v krajském přeboru. Máte vůbec teď myšlenky na fotbal?
Abych kápnul božskou tak moc ne. Snažím se maximálně podpořit manželku, aby byla v pohodě a všechno dobře dopadlo.
Takže fotbal teď pro vás není rozhodně na prvním místě…
Ještě tak dva roky zpátky byl pro mě fotbal číslo jedna. Teď už ne. Oženil jsem se, čekáme rodinu. Ale jsem spokojený, jak to takhle je. Na fotbal samozřejmě nezanevřu, a pokud se mi ho podaří skloubit s prací a rodinou, chci klukům v Ráječku co nejvíc pomoct.

V anketě nejlepší fotbalista okresu jste v elitní jedenáctce pravidelně. Jaké bylo doposud vaše nejlepší umístění?
Pokud mě paměť neklame, tak jednou jsem skončil čtvrtý? A jednou myslím šestý. S vítězstvím jsem teď v uvozovkách na starý kolena nepočítal.

Já si myslím, že jste v Ráječku měl mnohem vydařenější sezony než byla ta loňská. Přesto jste nevyhrál…

To máte pravdu. Loni to byla ze strany Ráječka spíše průměrná sezona. Když zhodnotím své výkony tak spíš podprůměrná. V dresu Olympie jsem zažil daleko lepší.

Kdo je pro vás nejlepším fotbalistou okresu 2011?

Mně je strašně sympatickej můj jmenovec. Martin Sehnal z Blanska. Má neskutečný čich na góly.

Teď si spolu na jaře zahrajete v jednom týmu…
Podle mě to byl od vedení dobrý tah, že Martina angažovalo. Už delší dobu se trápíme v koncovce.

Vy jste dlouhou dobu ústřední postavou týmu Olympie. Teď do Ráječka přichází Martin Sehnal. Střelec od pána Boha, ale taky svéráz. Samorost, se kterým si řada trenérů neví rady. Jste na to připraven? Přece jen to pro vás bude jako pro kanonýra týmu velká konkurence…
Martina respektuji jako hráče. Nikdy jsme spolu v jednom týmu nehráli a já se na to těším. Asi budeme muset změnit trošku styl hry, aby byl pro nás platným hráčem. Důležité taky bude, jak si zvykne při domácích zápasech na naše menší hřiště. Ale myslím, že to půjde. A jestli bude dávat góly on nebo já? Tak to mě vážně netrápí. Je mi to jedno.