Morální proto, že Boskovičtí už nemohou Olympii předstihnout, ale skalpu favorita by si jejich tábor rozhodně považoval. A tím spíše, že soupeři mají oplácet podzimní prohru 0:3 z vlastního trávníku.

Navíc hosté budou chtít dokázat, že na tom nejsou tak špatně, jak nasvědčuje jejich středeční prohra 0:5 v Tišnově. Tamní klub disponuje řadou hráčů s prvoligovou minulostí a moc toužil vrátit se na první místo tabulky. Podařilo se mu dát poměrně rychle dva góly a pak už dominoval. „První šanci jsme měli my, asi jsme mohli vést 1:0, ale nevím, jak dlouho by nám to vydrželo. Tišnov má velmi kvalitní tým a vyhrál zaslouženě. V posledních kolech máme problémy se sestavou, dnes například hráli čtyři dorostenci,“ konstatoval po zápase trenér hostů Jan Havlíček.

V Ráječku na tom asi hráčsky o mnoho lépe nebude, ale s prázdnou se vracet nechce. „Já sice říkám, že derby je jenom jedno, a to je Sparta–Slavia. Ale ano, s Ráječkem je to také derby. My tam budeme v jiné sestavě, věřím, že v silnější. Hraje se tam špatně, ale jedeme si pro body,“ hodil domácím rukavici boskovický kouč.

Také domácí nebudou kompletní, ale i oni chtějí derby vyhrát. „Je znát, že je konec sezony, zranění a šrámy přibývají. Sezonu například dochytá Růžička a Němec se může v klidu doléčit. Na derby se každopádně těšíme. Já cítím, že je motivace kluků na takový zápas vyšší, mají větší nasazení a bývají bojovnější. I když sestava nebude úplně stoprocentní, věříme, že doma zabodujeme,“ sdělil šéf domácí střídačky Petr Vašíček.

V zápasech těchto rivalů padalo vždycky poměrně dost gólů. V neděli ale Vašíček žádnou kanonádu neočekává. „Nevím jak Boskovice, ale myslím si, že my jsme tu obrannou činnost přece jen vylepšili. Tím neříkám, že to bude o jednom gólu. Určitě bychom chtěli dát pět branek, ty jsou přece kořením fotbalu, baví diváky, ale opravdu si myslím, že tentokrát tolik gólů nepadne,“ odhaduje domácí trenér.

SEHNAL UŽ JEN DIVÁKEM

Možná i proto, že v jeho sestavě už nebude obávaný střelec Martin Sehnal, který dal na podzim v Boskovicích všechny tři góly. Má natažený sval a navíc se rozhodl aktivní kariéru ukončit. „Za áčko už určitě hrávat nebudu. Nebylo by špatné rozloučit se nějakým gólem a navíc v derby, ale jsem zraněný. A vůbec není zaručené, že bych gól dal. Takže se fotbalem budu bavit mezi diváky, ale asi to budu prožívat víc než na hřišti. A co dál? S áčkem už končím úplně a možná občas zaskočím v béčku. Budu se víc věnovat rodině a kluci chtějí, abych jim pomohl u žáků,“ svěřil se kanonýr.

Olympia Ráječko – FC Boskovice

Neděle 11. června, 16.30 hodin.

Tabulka:
7. Ráječko 28 13 4 11 70:52 43
9. Boskovice 28 11 3 14 41:61 36

Na podzim: Boskovice– Ráječko 0:3 (0:2), střelci: 2., 29. Sehnal a 63. Martin Sehnal.

Předchozí zápasy – sezona 2012/2013: Ráječko–Boskovice 5:3 a 2:3, sezona 2015/2016: Boskovice–Ráječko 2:2 a 2:4.