Běh za jedovnickým kaprem napíše již 23. ročník. Start hlavního závodu je naplánován na 14.30 hodin a poběží se jako každý rok po trati s nenáročným profilem kolem místních rybníků. Z devadesáti procent se běží po asfaltovém povrchu, proto se jako obvykle dá očekávat svižné tempo a rychlé časy. Závod je určen pro všechny věkové kategorie mužů a žen, od nejmladší přípravky až po veterány a veteránky. Těmto kategoriím jsou uzpůsobeny délky tratí, od 120 m až po 10,9 km. 

Tento závod je navíc zařazen do soutěže Žákovská liga Tajovský reality, takže v něm i děti můžou s chutí sbírat body a připsat si další účast na závodě v rámci této soutěže. Vítězové hlavních kategorií získají ocenění v podobě tradičního živého kapra. Zázemí závodu bude jako obvykle v místním kulturním domě a v kině.

Mikulášský běh v Okrouhlé je oproti Běhu za jedovnickým kaprem mladší. Na konci listopadu se poběží 11. ročník. Start běhu na 8 600 metrů je naplánován na 11.15 hodin. Tratě jsou vedeny částečně po zpevněných a nezpevněných cestách, z části po loukách v okolí obce Okrouhlá, přičemž start a cíl je u kulturního domu. Profil tratí nabízí řadu střídajících se seběhů a prudkých stoupání a na běžce čeká boj s poměrně náročným terénem. Navíc v tuto dobu se dá na tratích už čekat i sníh a led.

Tečku za letošním závodění pak udělá v závěru prosince (27. 12) Hraběnčino běhání - Memoriál Jaroslava Parmy (5,2 km) v Petrovicích.

ROMAN KUBĚNA