Okresní přebor v minulé sezoně opustily Drnovice a Kotvrdovice, které skončily na posledních místech, a také Černá Hora, která po dramatickém souboji s Šošůvkou nakonec postoupila do I. B třídy. Z této soutěže zase sestoupila Doubravice a Blansko B. To ale blanenský klub zrušil, takže si okresní přebor nezahraje. „Mimořádný postup tak využily Letovice," potvrdil sekretář OFS Blansko Miloš Jarůšek.

Okresní přebor se bude letos jmenovat Sportika okresní přebor a o co nejlepší výsledek bude bojovat

čtrnáct mužstev. K favoritům budou určitě patřit Jedovnice, které předvedly dobrou formu v krajském poháru, Vilémovice, ty zase udržely pohromadě klíčové hráče, Lipůvka i Šošůvka, které postup vloni těsně unikl. Doubravice má zase čerstvé zkušenosti z krajské soutěže. Překvapit ale může každý.

Ve Vilémovicích se v Memoriálu bratří Starých a Urbánků představily týmy z okresních soutěží a Lipovec. Ten porazil ve finále Šošůvku 4:0. V souboji o třetí místo porazily Vilémovice Lažánky 8:1. Vilémovický tým bude i letos mít velkou útočnou sílu. „Zůstává Maroši, Vorlický i Pernica," uvedl předseda TJ Vilémovice Jaroslav Grégr. Na střídavý start ještě přibyl Jiří Vorlický mladší a gólman Filip Hlaváček z Kotvrdovic.

Sousední Jedovnice se přihlásily do krajského poháru, v něm porazily po rekordní penaltové sérii Rájec a jen o jednu branku prohrály v dalším kole s Boskovicemi. „Doufám, že nám tyto zápasy pomůžou i v soutěži. Chceme být do třetího místa, případně se pokusit o postup," říká sekretář SK Jedovnice Lukáš Kunc.

Kdo je nejlépe připravený, ukážou až mistrovské zápasy. Začíná se druhý srpnový víkend.