Měl to být zápas, ve kterém se doladí poslední detaily, a pak už přijde kolotoč mistrovských zápasů. Místo toho si na sebe v Blansku zvykali hráči mezi sebou i s trenérem. Ze Zbrojovky přišli na zkoušku na základě dohody obou klubů Levai, Šural, Sodomka a Krejčíř. První dva jmenovaní se objevili v základní sestavě, další se dostali do hry v průběhu utkání, protože oba trenéři měli neomezenou možnost střídání.

První akce, která vtáhla asi stovku diváků do hry, byla k vidění ve 13. minutě. Trtílek z voleje těsně minul bránu. Překvapivou ránu vyslal k všeobecnému údivu skoro od půlící čáry ve 26. minutě určický Svozil. Míč se od břevna odrazil nad bránu, v opačném případě to mohla být žhavá přihláška do ankety Borec na konec.

Ve 30. minutě si vybral slabší chvilku blanenský gólman Švancara. Střelu Zapletala pouze nedůrazně vyrazil a při Pavlově dorážce si musel vybrat notnou dávku štěstí, aby osamocený střelec minul z jasné pozice.

Blansko si vytvářelo další dobré příležitosti, jenže ukazatel skóre dál nudil stavem 0:0. Trtílek si nedokázal obhodit vyběhnutého gólmana Nejezchleba a připravit spoluhráčům chuťovku před prázdnou bránu. Na druhé straně byl zakončující hráč šikovnější. Hochman poslal z boku balon za Švancarova záda. Po standartce se o balon učesal Müller, jeho „hřebínek" vyrazil Nejezchleb mimo.

V 58. minutě doplatil domácí tým na nedůraz před vlastní bránou. Skopalík zůstal po rohu nehlídaný na zadní tyči a balon jen lehkým přiťuknutím nasměroval do brány. Dvougólový rozdíl ve výsledku se nelíbil Sodomkovi. Hned minutu po určickém gólu přeloboval soupeřova gólmana a dostal Blansko do kontaktu.

Pořádnou osobní vizitku nabídl blanenským divákům Martin Levai. Uzmul míč na vlastní polovině a uháčkoval si sólo zakončené dloubáčkem přes gólmana. Nejezchleb mu zatrhl gólové choutky.

V 62. minutě vytěžilo Blansko z tlaku penaltu. Šural trefil přímo do šedého. Takovou barvu měl Nejezchlebův dres.

Ani v závěru utkání se domácím nepodařilo dorovnat soupeře, co se počtu branek týká. Jarůšek hlavičkoval nad, Krejčířova střela ze střední vzdálenosti skončila nad břevnem.

„Myslím si, že by zápasu slušela spíš remíza," přemítal David Müller. „Měli bychom zlepšit hlavně pohyb a fyzickou kondici. V tomhle počasí už toho měli někteří plné zuby. Chybí nám také větší důraz a zkušenosti. Musíme víc držet balon, v takovém horku se nedá hrát nahoru dolů, to pak síly odejdou," pokračoval hráč, který si na trávníku poctivě odmakal celý zápas.

Trenér hostů odjížděl z Blanska spokojený. „Utkání bylo kvalitní, setkala se dvě divizní mužstva, první půlka byla velmi vyrovnaná z obou stran, Blansko má kvalitní hráče a my jsme taky potvrdili, že bychom se mohli pohybovat v horní polovině tabulky," liboval si Evžen Kučera.

Jeho nový protějšek zatím spíš hráče poznává a snaží se najít ideální sestavu. „Výsledek je a není rozhodující, v téhle chvíli se na něj určitě nedívám. Pro mě to byla zkouška čtyř hráčů ze Zbrojovky a domácích hráčů, výkon špatný určitě nebyl. V prvním poločase jsme měli čtyři nebo pět krásných akcí, ve druhém poločase jsme neproměnili penaltu, což zápas taky ovlivnilo," byl si vědom nepřesností v zakončení Grmela.

„Soupeř nás určitě nijak nepřehrával, góly jsme dostali ze standardních situací, byly to spíš takové dětské chyby, kterých se, doufám, vyvarujeme v sezoně, takže já zápas nehodnotím ani negativně ani pozitivně," zakončil nový muž na blanenské lavičce.

Pro Blansko začíná nová divizní sezona příští sobotu. První zápas odehrají v Napajedlech a pak je hned v úterý doma čeká pohárová lahůdka. Duel druhého kola s Frýdkem-Místkem.

FK Blansko – Sokol Určice 1:2 (0:1)

Branky: 59. Sodomka – 37. Hochman, 58. Skopalík

Blansko: Švancara – Müller, Zouhar T., Levai, Nečas, Trtílek, Hansl, Horáček, Gromský, Šural, Pokorný

střídali: Sodomka, Zouhar M., Vágner, Jarůšek, Buchta, Krejčíř

IVETA BORKOVÁ