„Kdybych si nevěřil, tak bych si balon na penaltu nevzal. Vždycky když se mi v zápase daří, tak jdu. Jeden gól jsem předtím dal, tak jsem si věřil," pousmál se po zápase kapitán a autor obou branek Kuřimi.

Ještě v sobotu v pět hodin odpoledne stály na trávníku v Ráječku kaluže vody. Za necelých 24 hodin už se odehrálo utkání krajského přeboru. Za cenu, že Olympia zrušila dopolední utkání a „šetřila" trávník pro „áčko".

Utkání mělo ospalý začátek. Hráčům od kopaček stříkala voda a znovu začalo pršet. Ve 20. minutě musel hasit zaváhání obránce Mašky jeho spoluhráč Bartoš, hostující Plšek na druhé straně minul centr před prázdnou bránou.

Domácí byli aktivnější, přesto měli šancí poskromnu. Ve 42. minutě vyslal ostrý projektil Hanus. Míč protančil dešťovými kapkami těsně vedle brány. Gólman Olympie Bednář proletěl vzduchem bez šance zasáhnout.

Do druhého poločasu vypustil trenér Vašíček na hřiště své eso, Martina Sehnala a hra domácího týmu dostala „šmrnc". V 52. minutě přišlo nejdřív nastřelené břevno, následná dorážka už šla do brány. František Kuldan prolomil střelecké trápení Olympie v zápase a poprvé pohnul ukazatelem skóre. Ani hosté nebyli bez šancí. Domácí obranu pořádně proháněli, jenže ztroskotali na špatné koncovce.

V 62. minutě si užil svou chvíli slávy Jakub Mičko. Po parádním uvolnění zavěsil podruhé balon do kuřimské sítě.

Oba dva střelci měli prsty i v další akci Ráječka. Centr Mička sedl přesně na Kuldanovu hlavu a všichni diváci už s jásotem viděli balon v síti. Jenže míč skončil těsně vedle. Nakonec se ukázalo, že právě tahle šance mohla Olympii nejvíc mrzet.

V 87. minutě si poprvé řekl o slovo hostující kapitán. Janda napálil balon na Bednáře tak šikovně, že domácí gólman nestačil zasáhnout.

Nad Ráječkem se začala stahovat mračna, ne ta bouřková, ale od hlavního rozhodčího Nejezchleba. V 90. minutě nařídil penaltu pro Kuřim. K balonu se postavil autor prvního gólu a po zemi do protipohybu brankáře srovnal na 2:2.

„Přijeli jsme sem hrát zodpovědně, zezadu, vědomi si toho, že Ráječko má silnou střední řadu. Kluci splnili to, co jsme si domluvili, navíc jsme k tomu přidali agresivitu a důraz v osobních soubojích s čímž jsme měli na začátku sezony velké problémy ," těšilo Ivo Peřiny, muže na kuřimské lavičce.

„Zápas se těžko hodnotí, když jsme dva nula vedli a v posledních deseti minutách jsme si nechali dát dva góly. Takový je někdy fotbal, někdy je pěkný, jindy krutý," marně hledal po porážce slova trenér Olympie Vašíček.

„Po minulém zápase, kdy jsme zde dostali šestku, jsme sem jeli s respektem, ale myslím, že jsme hráli hodně dobře a bod jsme si zasloužili. Hráli jsme až do konce, to se nakonec vyplatilo," pochvaloval si na závěr vydřenou a cennou remízu Janda.

SK Olympia Ráječko – FC Kuřim 2:2 (0:0)

Branky: 52. Kuldan, 62. Mičko – 87., 90. (p) Janda. Diváci: 150.

IVETA BORKOVÁ