divize Dsobota 7. 9., 16.30
FK Blansko – SK Bystřice nad Pernštejnem

Blansko navnadilo diváky dvěma skvělými výsledky z prvních kol, kdy porazilo Rosice a remizovalo v Bystrci, jenže na výkony nenavázalo a další dvě utkání prohrálo. Byť těsně. 2:3 doma s Vyškovem a 0:1 brankou před koncem ve Staré Říši. „Ty první výsledky nám možná i trochu uškodily, ukázalo se, že to nebude tak jednoduché. Pořád musíme brát v úvahu, že jsme nováčci a že hrajeme se stejným mužstvem jako v přeboru. Pro nás bude každý soupeř těžký, musíme trpělivě sbírat body, abychom se pak nepotáceli někde u dna tabulky," vysvětluje Hajský.

K dispozici bude mít až na Pokorného kompletní jedenáctku i posilu z juniorky Zbrojovky Brno. Dvacetiletý útočník Ondřej Ullmann se v týdnu objevil na tréninku a do sobotního zápasu už může nastoupit. „Podařilo se jeho hostování vyřídit, bude k dispozici. Ale od začátku nenastoupí, zatím byl jen na dvou trénincích," říká Hajský.

Bystřice je zatím remízovým králem divize D. V prvních třech kolech hrála nerozhodně, první výhru zaznamenala až v minulém kole proti Bohunicím, které porazila 4:2. Na první trefu stále čeká loňský třináctibrankový střelec Miloš Prášil. „Kdo dá góly, je vedlejší, důležité je vyhrávat. Třicet remíz k záchraně asi nepovede," uvedl před minulým zápasem třiadvacetiletý střelec.

„V Blansku čekám rychlý tým, určitě budou hrát s nadšením, sami jsme si to zažili, když jsme loni postoupili. A Blansko má na nováčka slušné výsledky," hodnotí soupeře trenér hostů Karel Fencl. Ani on neřeší výraznou marodku. „Jeden z klíčových záložníků Zbytovský nám odjel na dovolenou, další se teprve uzdravil. Je to škoda, doteď jsme byli kompletní," sdělil.

Od Blanska se čeká výhra, ale jednoduché to nebude. Něco z přípravy prozradil trenér Hajský. „Vrátíme se zase ke hře na jednoho útočníka z prvních dvou zápasů. To neznamená, že bude útočit jen jeden hráč, je to o pohybu a hře celého týmu," popisuje.

A podle slibů z tábora soupeřů by se diváci nudit nemuseli. „Hlavní je pro nás neprohrát a navázat na naši šňůru, ale to neznamená, že budeme zalezlí a doufat, že to skončí 0:0. Určitě se vyplácí víc riskovat a hrát na výhru, i podle našeho skóre z minulého ročníku je vidět, že preferujeme atraktivní útočný fotbal," upozorňuje Fencl.

Blansko má zatím nejlepší průměrnou návštěvnost v soutěži, díky pěknému počasí a očekávání dalších divizních bodů s hratelným soupeřem by si ji nemuselo pokazit. „Možná hrálo roli i to, že se nám první dva zápasy s těžkými soupeři podařily. Ovšem nám je skoro jedno, jestli hrajeme doma nebo venku, naopak, doma se od nás očekává, že budeme válcovat soupeře, takže jsme víc pod tlakem," komentuje to Hajský. Podobně je na tom i soupeř. „Doma se nám tolik nedařilo, takže venku můžeme být klidnější. A když je víc diváků, je to vždycky dobře," myslí si Fencl. Utkání začíná na stadionu v Údolní ulici v sobotu v půl páté odpoledne.