Dvanáctý ročník Memoriálu Dana Němce vyhrál „hvězdný“ Zrcadlo Team. Sešli se v něm nejlepší fotbalisté z regionu a diváci, kteří v sobotu přišli do sportovní haly TJ ČKD, určitě nelitovali. V akci totiž vedle sebe viděli Martina Sehnala se jmenovcem Janem z Ráječka, Vorlického s Havlíčkem nebo třeba Petra Crháka, bývalého kanonýra Rájce.

„Věřil jsem, že vyhrajeme, po loňské porážce ve finále to letos konečně vyšlo,“ radoval se Bohumil Hlaváček. Ten sestavil vítězný tým ze svých známých fotbalistů, trenérské místo svěřil Antonínu Juřicovi, a rozhodně nelitoval.

Memoriál Dana Němce se hraje už třináct let jako vzpomínka na předčasně zesnulého fotbalistu Dana Němce. „Jsem rád, že to letos vyšlo a sjely se tady kvalitní týmy. Jenom mě mrzí náš výkon,“ říká se smíšenými pocity bratr Dana Němce a blanenský fotbalista Libor Němec.

Jeho tým fotbalistů FK Apos Blansko na turnaji propadl. Ve skupině získal pouze bod za remízu s Olešnicí, od polské Legnice dostal dokonce výprask 0:5. První výhru si připsal až v utkání o páté místo nad Bořitovem. Nakonec skončil až za Blanskem B. „Náš B tým byl pro mě největším překvapením na turnaji. Také polská Legnica se od loňska dost zlepšila,“ uvedl Němec.

Finále turnaje bylo přesnou reprízou toho loňského. Nastoupili proti sobě vítězové skupiny Zrcadlo Team a 1. FC Brno B a diváci si užívali jeden z nejlepších zápasů. Do vedení šli brněnští mladíci už po dvou minutách.

Z dalších šancí už se v normální hrací době ujala pouze jediná. V sedmnácté minutě vyrovnal na 1:1 Jan Havlíček. Stejně jako loni přišly na řadu penalty. Tentokrát se však radoval Zrcadlo Team.

Gólman Radim Polák, který byl celý turnaj výraznou oporou svého týmu a nakonec byl i vyhlášen nejlepším brankářem, chytil dvě ze tří penalt a mohl se spoluhráči začít slavit. „Penalty jsou jak v malé, tak i ve velké kopané o štěstí. Já jsem třikrát tipl stranu, z toho dvakrát to bylo správně,“ popsal zdánlivě jednoduchý recept na úspěch Polák. Ten si turnaj užíval. „Hrát s tak kvalitním týmem je velká radost. Jsem moc rád, že se nám povedlo vyhrát,“ dodal gólman.

Za Zrcadlo Team naskočil i herec a „Vinnetou“ Mario Kubec. „Přivedl ho Jirka Vorlický a já toho určitě nelituju. Rozhodně nebyl do počtu,“ řekl o angažmá herce, který dříve hrával za pražské Bohemians, Hlaváček.

Memoriál Dana Němce 2009

o 7. místo: Rájec - Olešnice 2:1 (1:0), o 5. místo: Blansko - Bořitov 3:0 (3:0), o 3. místo: Blansko B - Legnica 1:2 (0:0)
Finále: Zrcadlo TEAM - Brno B 1:1 (0:1), 2:1 na pokutové kopy

Konečné pořadí (v závorce nejlepší hráč mužstva)
1. Zrcadlo TEAM (Lukáš Martínek)
2. Brno B (Luděk Pernica)
3. Legnica
4. Blansko B (Michal Beneš)
5. Blansko (David Bednář)
6. Bořitov (Lukáš Richtr)
7. Rájec (Libor Škvarenina)
8. Olešnice (Vítězslav Boček)