Asi nejnabitější zimní příprava čeká v současnosti nejvýše postavený tým z regionu FK Blansko. V plánu mají fotbalisté osm přípravných zápasů a to i s divizními a třetiligovými týmy. Od 19. ledna si zahrají s Kuřimí, Svitavami, Spartou Brno, Bohunicemi, Rosicemi, Hulínem nebo Třebíčí. Vzhledem ke svým tréninkovým možnostem odehrají zápasy buď na hřištích soupeřů nebo na umělé trávě v Brně.

Tým změnil trenéra, po odchodu Karla Jarůška, který čerstvě podepsal smlouvu jako sportovní manažer druholigové Opavy, nastupuje Jiří Hajský.

Z odchodů zatím vedení klubu žádný nepotvrdilo, jisté je to, že záložník Šenk zkouší štěstí právě v Opavě. V lednu se ukáže, jestli o něj bude mít slezský klub zájem.

Blansko také letos na rozdíl od minulých let vynechá tradiční zimní turnaj v Líšni a dá přednost sérii samostatných přípravných zápasů. Jeho místo v elitní skupině už obsadilo Ráječko, které minulé tři roky v Líšni vyhrálo slabší skupinu.

Olympia v minulém roce oslavila osmdesát let od založení a zároveň pětačtyřicet let nepřetržitého působení v krajských soutěžích. A letošní zimní příprava vypadá za poslední roky nejambiciózněji. „Chceme omladit tým a na jaře hrát o bednu," uvedl k tomu trenér Ráječka Lubomír Zapletal.

První trénink mají v Ráječku už zítra. A na Líšeň Cupu je čekají atraktivní soupeři. Domácí Líšeň, Vyškov, Bystrc, ligový dorost Zbrojovky a Rousínov. Olympia začne v sobotu 26. ledna proti Bystrci.

Boskovičtí fotbalisté začnou přípravu se stejným realizačním týmem, případné změny si odhlasují až na odložené valné hromadě v únoru. „Po Novém roce si sedneme s hráči a trenéry a pobavíme se o tom, jakou má kdo představu," naznačil ještě před koncem roku koordinátor klubu Jiří Vorlický.

Jasno už je o boskovickém zimním turnaji na umělé trávě. „Osmý ročník turnaje O pohár města Boskovice se odehraje pod staronovým názvem Artézia Cup," říká Milan Strya z pořádajících Služeb Boskovice.

Turnaje se účastní osm týmů včetně kompletní trojky z I. A Bořitova, Kunštátu a Rájce. Doplní je Blansko, Blansko dorost, Kuřim, domácí Boskovice a Moravská Třebová. Začíná se v sobotu 26. ledna.