„Jaký je rozdíl v počtu obyvatel Novosedel a Blanska, takový byl i rozdíl ve fotbalu na hřišti,“ přiznal trenér hostů Bohdan Ryšavý. Jeho tým se proti Blanenským nedokázal prosadit. Hráči ztráceli jeden míč za druhým a při náznaku slibně se vyvíjející situace zvolili skoro vždy to nejhorší řešení. Svému soupeři pomohli i k prvnímu gólu. Brankář Šelc si z vápna vyběhl pro balón, který ale odkopl do vlastního obránce. Odraženého míče se pak zmocnil Sehnal a dopravil jej do odkryté brány.

„Sehnala jsem před koncem vystřídal, aby mu lidi zatleskali na otevřené scéně. Celý týden má totiž boreliózu a antibiotika začal brát kvůli zápasu až teď. Podal skvělý výkon,“ řekl trenér Blanska Michal Kugler. O dvě zbývající branky domácích se postaral Michal Šenk. Poprvé uklízel do brány Sehnalovu vyraženou střelu, podruhé si zase počíhal na vzdálenější tyči na centr kapitána Radima Bubeníčka.

V dalším kole čeká Blansko okresní derby s Rájcem, do kterého bude mít Kugler možná připravené eso v rukávu. „Z Brna jsme získali výborného středního záložníka. Jeho jméno ale zatím neprozradím. Bude to překvapení,“ řekl.

ONDŘEJ BACÍK

Blansko – Novosedly 3:0 (1:0)
39. Sehnal, 70., 80. Šenk
Blansko: Juran – Bubeníček, Kolář, Martinec (73. Janíček), Šíp (34. Beneš) – Sedláček, Šplíchal, Zouhar, Šenk – Doležel, Sehnal (88. Brichta)