„Bod je nakonec zasloužený, měli jsme sice víc šancí, ale taky jsme mohli prohrát, zvlášť po té šanci v závěru zápasu," připustil kouč hostujícího Žďáru Pavel Kubiš.

Žďár poslední dva zápasy prohrál a v Blansku chtěl zastavit mizérii. Blansko na tom nebylo o moc lépe, v posledních třech kolech uhrálo pouze bod. A oba týmy hlavně potřebují ke klidu víc bodů, než zatím mají. Na dohrávku osmého kola si také našlo cestu přes dvě stovky diváků.

Viděly lepší vstup hostů do zápasu, tyčku na hostující bráně, břevno zase na domácí, jenom na gól čekaly marně. Nepomohlo ani četné střídání. Po přestávce byl v největší šanci hostů v 82. minutě Kunstmüller, v souboji jeden na jednoho si s ním ovšem poradil blanenský gólman Juran. „Myslel jsem si, že to bude přihrávat, a on vystřelil, naštěstí jsem to ještě vytáhnul," popsal jeden z klíčových momentů druhé půle David Juran.

O chvilku později se hosté zlobili za neodpískanou malou domů. Oba týmy se snažily útočit, jenže vršily spoustu chyb v rozehrávce, ztrát míčů a hlavně nepřesností ve finální fázi. Hladovější vypadali chvílemi hosté, kteří se hnali do brejků, jako kdyby prohrávali o dvě branky. To se jim málem vymstilo, v úplném závěru se domácí nastěhovali do jejich vápna a jen šťastná teč zastavila vítěznou branku, nejblíž jí byl Jelínek. Vzápětí sudí ukončil divoký konec utkání. „Abychom se vrhali do útoku a vzadu zůstali jen dva hráči, jako jsme to předvedli na závěr, to určitě nebyly trenérské pokyny," okomentoval zmatek trenér hostů Kubiš. „Remíza je zasloužená, jsme rádi aspoň za bod, i když je to doma ztráta," doplnil ho asistent domácího trenéra Grmely Radek Bubeníček.

Blanenští mají tři dny na to, aby se dali dohromady a zlepšili herní projev, důraz i přesnost. „Je tam vidět nervozita, není to ono. Já věřím, že v sobotu už to proti Rosicím zlomíme a konečně vyhrajeme," přeje si Bubeníček.

FK Blansko – FC Žďas Žďár nad Sázavou 0:0

ŽK: 60. Čoupek – 22. Bureš, 57. Russ. Diváků: 220. Rozhodčí: Pfeifer – Ságl, Reich.

Blansko: Juran – Gromský, Šplíchal, Müller (32. Šíp), Čoupek – Buchta (62. Nečas), M. Zouhar (73. Novák), Jukl, Levai – Ullmann, Jelínek

Žďár: Hanus – Veselý, Turek, Šindelka, Vomela – Kunstmüller (83. Toufar), Bureš, Doležal, Šandera (63. Mašek) – Russ, Jurnečka (74. Ločárek)