„Uděláme všechno pro to, abychom vyhráli, když se to nepovede, svět se nezastaví, zkusíme to zase příští rok," říká sekretář druhých Jedovnic Lukáš Kunc. A podobně to vidí další týmy z prvních míst, na jaře se je na co těšit.

Po polovině soutěže vedou nejvyšší okresní soutěž Vilémovice. Ovšem jen o dva body před Jedovnicemi a Vysočany. „I díky shodě náhod jsme po podzimu první, ale není to náš hlavní cíl, chtěli jsme být do pátého místa a potrápit týmy v boji o špici. Samozřejmě kdyby se nám zadařilo, šli bychom dál, pak by to byla ovšem otázka, jestli by sestava stačila na vyšší soutěž," uvažuje předseda TJ Vilémovice Jaroslav Grégr.

Jeho tým nastřílel ze všech nejvíc branek, 53, z první pětice ale také nejvíc inkasoval. „Je to naše největší slabina, dostáváme hodně gólů, potřebovali bychom zkušeného stopera a na tréninku se musíme na obrannou činnost zaměřit," uvědomuje si Grégr.

Ve Vilémovicích žádné převratné změny v sestavě neplánují, diváci by měli i na jaře vidět Vorlického, Pernicu nebo veterána Marošiho. „Jsme s hráči domluvení, že pokud budou mít možnost hrát o dvě třídy výš, automaticky můžou, o třídu výš se domlouváme," vysvětluje předseda Grégr. Ve Vilémovicích kromě zvučných jmen hraje i devět hráčů, kteří v klubu vyrostli.

Bez posil odjinud se neobejdou ani další týmy z čela soutěže. O dva body za Vilémovicemi skončily Jedovnice. Netají se postupovými ambicemi, kdyby neprohrály v posledním domácím zápase s Vysočany, mohli přezimovat na prvním místě. „Vypadalo to chvíli i na lepší umístění, ale jsme spokojení, chtěli jsme být po podzimu do třetího místa. A zezadu se útočí možná lépe," uvedl sekretář SK Jedovnice Lukáš Kunc.

Jedovnické hráče čeká standardní příprava, tréninky v hale, jak to počasí dovolí, tak i venku, přípravné zápasy i s celky z vyšších tříd. „Rozhodně nebudeme oslabovat, tým chceme udržet, o případných posilách se teprve budeme bavit. Myslím, že o postupu se rozhodne mezi prvními čtyřmi týmy. S Vysočany jsme nepočítali, ale už musíme, u nás hráli výborně, možná nejlépe ze všech týmů," popsal Kunc.

Třetí Vysočany začaly okresní přebor dvěma prohrami doma s Jedovnicemi a ve Vilémovicích, Pak už ovšem prohrály jen jednou, v 8. kole v Kořenci, postupně se přesunuly až na špici soutěže. Posledních šest kol vyhrály a podzim zakončily skvělou jízdou. Ve 13. kole vyhrály 2:1 v Lipůvce a v jarní předehrávce 4:3 v Jedovnicích, tedy na hřištích velkých favoritů. Že budeme o dva body za prvním, jsme nečekali, ale chtěli jsme hrát nahoře, tým na to máme. Nevyšel nám začátek, kdy jsme dvakrát prohráli, to byla taková rána do zad, ale to jsme se ještě potýkali se zraněními. Postupně jsme šli nahoru. A ty výhry v závěru podzimu v Lipůvce a v Jedovnicích nás hodně povzbudily," komentuje výborný podzim vysočanského týmu předseda fotbalového oddílu TJ Vysočany Petr Panáček.

Nejvýše se hrál ve Vysočanech okresní přebor, a to v šedesátých letech tři roky po sobě. Teď je tým v soutěži pátým rokem, takže je to historicky nejúspěšnější období, vloni vylepšené celkovým pátým místem. Útoku na další zářez do kroniky by se fotbalisté nebránili. „Přes zimu chceme posílit o jednoho dva hráče a na rozdíl od minulých let zintenzívnit zimní přípravu, ale bereme to zápas od zápasu, pokud by se podařilo postoupit, tak bychom to brali, pokud ne, nic se neděje. Chceme se fotbalem hlavně bavit. Hned první zápas na jaře hrajeme doma s Vilémovicemi, výsledek hodně napoví," myslí si Panáček.

Na druhém konci okresního přeboru se od začátku trápí Vavřinec. Ale sezona ještě není ztracená, v posledním kole vyhrál v Letovicích a se šesti body ztrácí dva body na předposlední Kořenec a čtyři na dvanáctý Sloup. Vavřinečtí ovšem mají likvidační los na začátek jara. Nejdřív hrají doma s Lipůvkou, pak v Jedovnicích, s Vilémovicemi a v Šošůvce. Pokud tuhle sérii přežijí s nějakými body, může jim to výrazně zvednout sebevědomí a nasměrovat k záchraně nejvyšší okresní soutěže.