Na svém jarním semináři se před týdnem sešli rozhodčí z okresu Blansko. Na programu měli mimo organizační záležitosti i školení v pravidlech.

Školení fotbalových sudí bylo letos pojato netradičně. „Vůbec poprvé jsme udělali seminář multimediální,“ prozradil sekretář komise rozhodčích Petr Ducháček. Reagoval tak na bod programu, ve kterém se promítaly oficiální videoukázky UEFA. „Tyto ukázky se používají pro školení sudích i na těch nejvyšších úrovních. Obrazu se nevyrovnaná sebelepší výklad,“ pochvaloval si novinku Ducháček.

V části hodnocení podzimní části byla vyzdvihnuta stále se zlepšující úroveň výkonů jednotlivých sudí. Tu potvrdil i Petr Horák, zástupce fotbalového svazu Brno-venkov. Právě s tímto brněnským okresem Blanenští spolupracují při nasazování rozhodčí mimo působnost svého okresu.

„Od klubů slyšíme na výkony našich rozhodčích stále častěji pozitivní ohlasy,“ řekl Horák v projevu k rozhodčím. Další zlepšení si komise rozhodčích slibuje od obsazování delegátů na vybraná utkání. Úroveň a atmosféru rozhodcovského setkání vystihuje shodné konstatování členů komise rozhodčích: „Teď už jsou rozhodčí na jarní část sezony opravdu připraveni.“

Semináře se pořádají zpravidla na začátku podzimní a jarní části sezony. Toho posledního se v Boskovicích zúčastnilo čtyřicet jedna rozhodčích, což je většina z aktivních sudích na okrese.