Střetnutí navíc přímým přenosem vysílá kanál ČT sport. „V televizi se chce každé mužstvo ukázat v tom nejlepším světle. Počítám, že to bude velice vyrovnané a těžké utkání,“ uvědomuje si blanenský trenér Petr Dolníček.

Úvod nového ročníku si zatím pochvaluje. „Začátek soutěže nám vyšel. Doufám, že v tom budeme pokračovat,“ přeje si.

Most naopak prohrál na hřišti Pardubic 1:7 a doma s Brnem dokonce 0:7. „V ročníku za sebou zatím máme dvě vysoké porážky a vyrážíme na hřiště týmu vyhlášeného svou ofenzivou. To jistě není nijak záviděníhodná situace. Na druhou stranu naši hráči určitě malý fotbal nezapomněli a právě televizní utkání může být vhodný způsob, jak to ukázat všem,“ doufá mostecký kouč Vojtěch Benda.

Most vyšle na jih Moravy například čerstvého mistra Evropy z ukrajinského Kyjeva Víta Popelku, ale také několik nováčků. „V sestavě máme i nějaká nová jména, ale opět nejde o nikoho neznámého. Za všechny mluví jejich čísla a dlouhodobé výkony v naší domácí soutěži. Důležité je, že všichni nominovaní chtějí jet a za Most bojovat. To teď potřebujeme nejvíc,“ připomíná Benda.

Největší respekt vzbuzují blanenští ofenzivní lídři a světoví i evropští šampioni Ondřej Paděra s Janem Koudelkou. „Pokud jde o soupeře, samozřejmě to nechci zužovat pouze na Paděru s Koudelkou. Na druhou stranu nelze nevidět, že kdo historicky uhlídal tyto dva hráče, měl mnohem větší šance. Pevně věřím, že to dokážeme i my a na Moravě vyválčíme své první letošní body,“ burcuje mostecký trenér.

Blanensko v areálu Červená zahrada v Boskovicích však nehodlá nic podcenit. „Sestavu postavím podle stylu hry soupeře tak, abychom uspěli. Most má kvalitní hráče. Záleží, jak se sejdou na venkovní zápas,“ dodává Dolníček.