Na bývalý tým současného kouče Olympie Petra Vašíčka si našla cestu parádní divácká návštěva, která se blížila ke čtyřem stovkám. Vašíček přitom věděl, jak těžký úkol ho čeká, soupeře v minulé sezoně dovedl do krajského přeboru. „Mají v přeboru asi nejsilnější tým, vím, že kluci se budou chtít před bývalým trenérem ukázat," obával se před zápasem Vašíček. A na jeho slova došlo, bývalí svěřenci se ukázali víc než ti současní.

Olympia sice začala zápas tlakem a šancemi, jenže Koutný nedosáhl na střelu Jana Sehnala a v závarech před gólmanem Lengálem se neprosadil ani Martin Sehnal. Skóre tak načali hosté. Radim Záruba, který celý zápas trápil domácí obranu, poslal odražený míč za záda Bednáře.

V 35. minutě si naskakoval na hlavičku Kuldan, trefil ale jen gólmana, po něm si zase Neděla pohrál s obráncem, jenže pak poslal míč jen za bránu.

Pak přišla zmiňovaná 38. minuta a faul Veselého na Bartoše. „Co teď chceš dělat?" položil si řečnickou otázku trenér Vašíček, když po udělené žluté kartě spěchal hlavní sudí za pomezním. Pak domácí lavičku překvapil a vyměnil kartu za červenou. „Byl to faul na červenou," potvrdil hostující kouč Danihelka.

Diváci se radovali, poločas končil, všichni věřili, že po přestávce se povede nepříjemného soupeře zničit. Jenomže při poslední akci prvního poločasu nedokázala domácí obrana odkopnout míč z vápna a na několikátý pokus jej nakonec dorazil do brány Čeněk Cenek.

„První poločas přinesl kvalitní fotbal, víc šancí jsme měli my, bohužel ani ty tři velké na začátku jsme nedali. Je to vyhecovaný zápas, u toho druhého gólu jsme udělali taktickou chybu, gólman si dával přednost s obráncem a oni využili svůj důraz," podotkl sportovní manažer Olympie Marek Bláha o přestávce. V té chvíli ještě netušil, jak utkání dopadne, ale přesně vystihl, na čem bude záležet úspěch. „Máme na to, není to o jedné šanci, jenom je musíme proměňovat, to je alfa a omega tohoto zápasu," uvědomoval si.

Jenže jeho tým měl proti sobě soupeře, který přijel s vynikajícími hráči a těm se s lehkostí dařilo unikat domácí obraně a na pohled snadno střílet branky. „Věděl jsem, že to bude těžké, že budeme druhou půlku pod tlakem. Snažil jsem se hráče o přestávce připravit na to, že budeme hrát na brejky, naštěstí máme Radima Zárubu, který umí využít své rychlosti," odkryl strategii Danihelka.

Obrat se nekoná

A po přestávce se pokračovalo ve stejném duchu. Domácí se snažili, hosté si počkali na příležitost. V 51. minutě zkoušel nůžky Tenora, ovšem jen do obránce. O minutu později vychytal Zárubu zblízka Bednář. Moravská Slavia byla v této části zápasu vepředu nebezpečnější. Po straně utíkal obráncům i Tomáš Veselovský. V 59. minutě se nenechal odstavit od míče, prosadil se ke střele a trefil se k tyči. 3:0 pro hosty. Divákům i hráčům začalo být jasné, že tenhle soupeř nebude k poražení. Ani k remíze.

V 70. minutě zahrávala Olympia nadějný trestný kop kousek za vápnem, jenže místo snížení přišel po odraženém míči bleskový brejk dvojice Cenek–Záruba. Před prázdnou bránou už se mohli v klidu dohodnout, kdo z nich zvýší na 4:0. Nakonec to vyšlo na Zárubu.

O pár minut později neuznal rozhodčí gól Ráječka po útočném faulu a pokračoval a tak marná snaha domácích o snížení. Tu potvrdil razítkem na břevno brněnské brány padající míč.

V 81. minutě mířila jedovatá střela Mička těsně vedle, o pět minut později už mu to vyšlo. Poradil si s hezkým centrem a mazácky přehodil gólmana.

Vzápětí mohlo být skóre zase vyšší. V 87. nařídil rozhodčí penaltu po faulu na Zárubu. Ten odmítl hattrick a nechal kopnout pokutový kop kapitána Buršíka. Při něm se ukázal gólman Bednář, který razantní střelu k tyči vyrazil.

Minutu před koncem se gólman Bednář vydal na výlet a dlouhým nákopem našel před hostující bránou Martina Sehnala, jeho střela šla vysoko nad. Víc už toho divákům Olympia nepředvedla.

„Rozhodně jsem nečekal, že vyhrajeme 4:1. Kdybychom nedali třetí a čtvrtý gól, bylo by to samozřejmě mnohem těžší. Snažili jsme se hrát vzadu zodpovědně, i když nám tam propadávaly míče. Domácí měli také smůlu, když hlavně v prvním poločase neproměnili šance," zhodnotil cennou výhru Danihelka.

Ráječko má nad čím přemýšlet. „Neproměňování šancí s takovým týmem je luxus, který si nemůžeme dovolit," uzavřel Bláha.

Krajský přebor

SK Olympia Ráječko – SK Moravská Slavia Brno 1:4 (0:2)

Mičko – 2 Záruba, Cenek, Veselovský

Diváků: 370