V I. A třídě je o vítězi rozhodnuto, s předstihem postoupila Moravská Slavia, která porážela ostatní týmy rozdílem třídy. Boskovice poslední kolo s Líšní B už předehrály, takže jely k poslednímu zápasu právě do Brna. I s dorostenci v sestavě nechtěli Boskovičtí jenom bránit. „Hráli na půl plynu a stejně nás přehráli. My jsme nechtěli úplně zalézt, ale hrát fotbal. V prvním poločase jsme měli aspoň nějaké brejky, ale nedotáhli jsme je. Od desáté minuty to ale byla jednoznačná záležitost," popsal kouč Boskovic Lukáš Martínek. Domácí rozhodli ještě do přestávky, v polovině byl stav 5:0.

„Oproti podzimu jsou Boskovice slabší, absence klíčového hráče Lukáše Martínka je znát. Prvních dvacet minut bylo opticky sice vyrovnaných,ale od stavu 3:0 už se spíš dohrávalo," podotkl trenér končící trenér Moravské Slavie Petr Vašíček, který pro novou sezonu kývl na nabídku Ráječka.

Ve druhé polovině dostali Boskovičtí ještě tři góly a zakončili ročník rekordní prohrou. „My jsme hráli hodně uvolněně a to se někdy podaří i věci, které normálně nejdou. A nám se celý zápas dařilo vlastně všechno," řekl Vašíček. „Jsou úplně někde jinde než zbytek soutěže po ekonomické i hráčské stránce," doplnil Martínek.

Prohra Boskovic nabízela šanci pro Kunštát, který má šanci na konečné druhé místo. Venkovní zápasy mu ale nejdou, navíc v Soběšicích se dal čekat tuhý boj. Po remízové první půlce z toho nakonec byl i nerozhodný výsledek 3:3. „Je to spravedlivá remíza, celo dobu jsme se přetahovali o vítězství a vždycky když někdo dal vedoucí gól, soupeř do dvou minut srovnal. Dvakrát jsme vedli, naposledy asi dvanáct minut před koncem, měli jsme si to pohlídat," litoval po utkání kunštátský trenér Petr Loukota.

Jeho tým ztrácí před posledním kolem na druhé Boskovice dva body. „Druhé místo by bylo určitě dobré, ocenili bychom to zvlášť s odstupem času, na postup to nebylo, první Moravská Slavia byla nedostižitelná a v I. A nemá co dělat," myslí si Loukota.

Pokud Kunštát vyhraje poslední zápas s Miroslaví, bude za sebou mít rekordní sezonu, ve které vyhrál všechny domácí zápasy a prodlouží domácí neporazitelnost na více než třináct měsíců. „Série by byla perfektní, budeme se snažit ji dotáhnout, ale nevím, jestli se nám to povede. Já už si nevzpomínám, kdy jsme doma naposledy prohráli," říká k tomu kunštátský trenér. Kunštát naposledy doma ztratil body 2. června 2013 při remíze 1:1 s Šaraticí, prohrál 8. 5. 2013 1:2 s Rájcem.

Bořitov v posledním domácím zápase přivítal páté Dobšice a porazil je 3:2. V tabulce skupiny A je devátý, pokud vyhraje v posledním kole na hřišti posledního Zbýšova, může skončit i na šestém místě.

Ve skupině A I. B třídy je už na čele rozhodnuto, to se možná odrazilo i na výsledcích prvních dvou týmů. Postupující Lipovec prohrál 2:1 v Čebíně, druhý Rájec-Jestřebí stejným výsledkem na Svratce Brno. Předposlední Blansko B posíleno porazilo třetí Bohdalice 3:2 a o jeho osudu rozhodne až poslední kolo, kdy hraje derby v Doubravici. Ta má o tři body víc a první zápas vyhrála 1:0. „Věřím, že se sestavou, se kterou jsme porazili Bohdalice, máme i na Doubravici, nic nevzdáváme," říká asistent Blanska B Miloš Vašák. Jasno o sestupujících bude v neděli večer.

Krajský fotbal - I. A, sk. A

Soběšice – Kunštát 3:3 (1:1), Kozel, Malachta, Sabela – Adámek, Boček, Chloupek,

Moravská Slavia Brno – Boskovice 8:0 (5:0), Veselý 3, Záruba 2, Buršík, Handl, Zedníček

Bořitov – Dobšice 3:2 (1:1), Bezděk, Fojt, Polák – Princ, Záruba

I. B, sk. A

Blansko B – Bohdalice 3:2 (2:2), Hansl 2, Zavoral – Kolečkář, Prachař

Řečkovice – Doubravice 3:0 (0:0), Pištěk 2, Dohnal

Svratka – Rájec-Jestřebí 2:1 (1:1), Sedláček 2 – Sedlák

Čebín – Lipovec 2:1 (2:0), Kučera, Sokol – Sedlák