Ráječko doma naposledy porazilo Rousínov 4:2, když mělo štěstí při penaltě, kterou za stavu 2:1 nedal hostující kapitán. V tabulce krajského přeboru drží druhé místo. V neděli hraje Olympia na hřišti nepříjemných Bosonoh. Ty doma nerozdávají body, proti Ráječku mluví statistika z venkovních zápasů, vyhrálo jen jednou. Ale stačí mu maličkost, začít proměňovat gólové šance.

Martin Sehnal sice vede tabulku střelců, ale spoustu šancí v posledních zápasech zahazuje. „Je to tak, spoustu šancí nedávám, asi je to tím, že moc chci, budu se muset nějak odreagovat," komentuje to hlavní střelec Olympie. V Bosonohách čekají Ráječko zkušení hráči v čele s Patrikem Holomkem a bouřlivé domácí prostředí.

Hitem 12. kola skupiny A I. A třídy je duel čtvrtých Boskovic s druhou Moravskou Slavií. Ta patří k největším favoritům na postup, v týmu má hráče jako Macíka nebo Dupala, kteří hráli v posledních sezonách vyšší soutěže, mužstvo vede trenér Petr Vašíček. S Blanskem si vyzkoušel dokonce třetí ligu.

Morenda vlétla do soutěže jako uragán, pak ale narazila, prohrála se Slovanem i s Kunštátem. A pozor, Boskovicím se vrátili zranění klíčoví hráči Lukáš Martínek a gólman Michal Čech. Do toho navrátilec Jan Koudelka, který gólem rozhodl derby v Bořitově. Boskovice se s těmito hráči v sestavě můžou směle počítat mezi favority soutěže. Navíc, jestli brněnský tým porazí, dotáhnou jej i bodově.

Šlágr pod hradem

Kunštát po pár zaváháních udržel kontakt se špicí tabulky. Je třetí, na Moravskou Slavii ztrácí dva, na první Slovan Brno čtyři body. Minule vyhrál v Líšni a teď se vrací do své nedobytné pevnosti. Nikdo z ní ještě letos neodvezl ani bodík. Ani Moravská Slavia. V neděli se o to pokusí desáté Soběšice. „Je to další brněnský tým, určitě budou chtít hrát fotbal, musíme si dát pozor na jejich zkušené útočníky," uvědomuje si trenér Kunštátu Loukota. Soběšice venku zvítězily pouze jednou.

Bořitov se propadl na deváté místo a o posun ve vyrovnaném středu tabulky hraje už v sobotu v pátých Dobšicích.

Úctyhodnou sérii drží ve skupině B I. B třídy fotbalisté Rájce-Jestřebí. Za jedenáct kol ještě ani jednou neprohráli, nastříleli nejvíc a inkasovali nejmíň branek ze všech týmů v soutěži. Teď je prověří Svratka Brno. „Pořád tvrdě trénujeme, chceme vítěznou sérii prodloužit," uvedl kouč Rájce Radek Sedláček.

V minulém kole Svratka porazila 3:1 Medlánky, ale z venku zatím přivezla jen šest bodů za tři remízy a jednu výhru z prvního kola v Tišnově. To by mohla být výhoda pro Rájec. Nebo taky zádrhel v případě, že by hráči soupeře podcenili. „Já věřím, že se to nestane. Spoléhám hlavně na zkušené hráče jako Klimeše, Farníka nebo Crháka, že si pohlídají i ostatní," doufá Sedláček před nedělním duelem.