„Na dvoudenním turnaji pro šestnáct mužstev si naši kluci mohli porovnat výkonnost s mužstvy vyšší soutěže než je krajský přebor,“ uvedl trenér blanenských fotbalistů Michal Šenkeřík.

V sobotu Blansko čekaly ve skupině D týmy 1.FC Brno, Bohemians Praha a Svitav.

Hrálo se každý s každým a k postupu mezi nedělní finálovou osmičku potřebovali mladíci skončit aspoň druzí. Svěřenci trenéra Šenkeříka ale vstoupili do turnaje bez respektu. Porazili Svitavy i favorizované Brno. „Při remíze Svitav s Brnem,jsme byli už jasným postupujícím z prvního místa bez ohledu na výsledek s Bohemkou. To se bohužel proneslo mezi hráče a nasazení už nebylo podle mých představ. S jednou střelou na branku jsme nemohli vyhrát,“ okomentoval Šenkeřík následnou prohru s Bohemians Praha.

„V neděli už to byl vabank, dostali jsme se mezi divizní a ligová mužstva,“ nedělal si iluze o dalších bojích Šenkeřík. FK Apos ale hned v prvním zápase vyprovodil Břeclav výsledkem 4:1, akdyž v semifinále porazil gólem Šíbla i 1. FC Brno, otevřela se cesta k překvapivému finále.

V něm se Blansko utkalo se Spartou Brno. V normální hrací době skončil zápas 1:1, v prodloužení gól nepadl a tak přišly na řadu penalty. V nich postupně zklamal Souček, Loula a Vintr. Blanenský gólman Matuška sice dva pokusy soupeře chytil, třetí však už byl nad jeho síly a z prvního místa se radovala Sparta.

Mladší žáci Blanska si připsali další výrazný úspěch. Kapitán Pavel Souček, který byl se čtyřmi góly spolu s Vintrem a hráčem Sparty nejúspěšnejším střelcem, byl už poněkolikáté vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. „Co k tomu dodat, chyběl krůček ke zlatu. Považuji to za jeden z velkých úspěchů tohoto týmu,“ uzavřel trenér Šenkeřík.