„Jsem za to rád, doufám, že tam něco odehraju," říká záložník, který teď teď tráví čas rekonvalescencí. A do Opavy navíc nemá zavřenou cestu, budou ho dál sledovat a jeho šance ještě může přijít.

Platí, že Opava padla a jdete do Rosic?

Ano, domluvil jsem se s Petrem Čejkou, který hrával v Blansku a teď dělá ředitele klubu v Rosicích.

Co se stalo v Opavě?

Začali jsme po Novém roce dvoufázovými tréninky a hned třetí den jsem si natáhl stehenní sval. Aby se to nevracelo, doporučili mi pět týdnů klidu. Tím pádem pro mě příprava v Opavě skončila. Domluvili jsme se, že se tady dám do kupy a v létě bych to třeba mohl zkusit. Zatím mě budou sledovat. Teď se od toho musím odpoutat a uzdravit se, je to už třetí rok po sobě, co mám na začátek roku nějaké zranění. Tohle naštěstí není tak vážné.

Rosice hrají třetí ligu, to taky není zkušenost k zahození.

To určitě ne, doufám, že tam naberu nějaké zkušenosti a bude to pro mě přínosné. Třeba se pak povede dostat se i někam výš.

Víte do jakého klubu jdete?

Vím, že jsou dvanáctí ve třetí lize, ale kádr mají na lepší umístění. Z kluků tam znám jenom Honzu Pšikala a Petra Malatu.

Předpokládám, že tam nebudete mít profesionální angažmá..

To určitě ne, to je tak v první a ve druhé lize. Ale nepotřebuju nutně hrát fotbal jenom za peníze.

Kdy začnete trénovat?

Teď je to dva týdny od zranění, od příštího týdne začnu individuální trénink a za další dva týdny bych se měl zapojit do tréninku v Rosicích.