Tam totiž sedmatřicetiletý útočník, který naposledy hrál čtvrtou nejvyšší soutěž za rakouský Waidhofen, míří na půl roku. „Je to jednoduché. Celý můj sportovní život je spojený s bývalým šéfem brněnské Zbrojovky Karlem Jarůškem. Ten nyní pomáhá s fotbalem v Blansku a oslovil mě, zda bych tam šel hrát. Domluvili jsme se. Zároveň bych měl nastupovat i za tým Tišnova, který je nově farmou Blanska," okomentoval nové angažmá Švancara.

První trénink s divizním týmem čeká Švancaru v pondělí o půl šesté na blanenském stadionu v Údolní. Podle svých slov jich chce zvládnout co nejvíc. „Aspoň dva tréninky v týdnu chci dát. Snad se mi to podaří skloubit s mými ostatními aktivitami. V týmu by to nedělalo dobrotu, kdybych chodil jen na zápasy. S klukama se potřebuju seznámit. Na stadionu jsem odehrál nějakou exhibici, takže nejdu úplně do neznáma. I na nějakém mistráku jsem se v Blansku byl podívat. Moc se těším a myslím, že to bude v pohodě. I když v týmu budou hráči ode mě mladší třeba o patnáct let," dodal Švancara, který nyní komentuje televizní přenosy jako fotbalový expert. V blanenském dresu by měl nastoupit už ve středečním přátelském zápase proti brněnské Zbrojovce.

Kouč FK Blansko Michal Kugler se Švancarou počítá zejména na útočné polovině hřiště. „O tom, že by Švanci měl hrát v Blansku, se už jednalo dřív. Ale nakonec odehrál jaro v Rakousku. Já říkám, že fotbal hraje jedenáct hráčů. Tím nechci říct, že nebude pro tým užitečný. To v žádném případě. Nevím, kolik toho s námi odtrénuje, ještě jsme se o tom nebavili. Technicky je na tom stále výborně a hodně může klukům dát i při trénincích. Nejplatnější pro nás bude pochopitelně vepředu. Nemůžu po něm chtít, aby se vracel někam padesát metrů zpátky pro balon. Bude volný hráč," řekl k pozici Švancary do týmu Kugler.

Předseda FK Blansko Jiří Crha si od příchodu bývalého ligového útočníka slibuje také vyšší návštěvy na blanenském stadionu. Tvrdí, že díru do rozpočtu klubu angažování známého fotbalisty neudělá. „Petr Švancara je stále velmi kvalitní hráč, který na divizi má. Věřím, že jeho příchod přitáhne na tribuny více fanoušků. Angažmá se dojednalo na základě osobních vazeb s Karlem Jarůškem, se kterým se znají dlouhá léta. Petr Švancara je kmenovým hráčem Zbrojovky a do Blanska přichází na půlroční hostování. Blanenský klub mu platit nebude. Pro tým jsou jen vypsané určité prémie a Petr bude jeho součástí," dodal Crha, který je zároveň v dozorčí radě brněnské Zbrojovky. Ta s blanenským klubem úzce spolupracuje.

Na fotbalové parádičky v podání Petra Švancary je zvědavý například fanoušek FK Blansko Karel Všianský. „Je to perfektní hráč. Těším se na něj. Když bude dávat góly a bavit fanoušky. Také na trénincích může mladé kluky namotivovat. Je otázkou, kolik toho odtrénuje a pak odehraje. Na druhou stranu bych byl raději, kdyby z Blanska neodcházeli talentovaní fotbalisté jinam a klub sázel na odchovance. Dorost máme výborný, ale zase nemáme béčko, kde by se mladší hráči mohli otrkat. Projekt farem v Bořitově a teď v Tišnově se mi moc nelíbí. Myslím, že s Bořitovem to moc nefungovalo a byl problém s rotací hráčů v áčku a na farmě," myslí si Všianský.