Na turnaji se utká šest týmů. Kromě Lhoty ještě pořádající BK Sokol Sadros Boskovice, Arsenal Lomnice u Tišnova, FC Rozhraní, Dynamo Čížovky a Kvasar Černá Hora. „Lhota se do finále jako loňský vítěz dostala bez boje. Stejně jako pořadatelský Sadros. Ostatní týmy si postup vybojovaly v pohárových kolech," upřesnil předseda sdružení Malá kopaná Blansko Zdeněk Dolníček.

Družstva rozdělí organizátoři turnaje do dvou tříčlenných skupin. Losovat se bude přímo na místě, žádný tým nebude nasazený přímo. Vítězové skupin se utkají ve finále, druzí pak o třetí a čtvrté místo. První ligu malé kopané na Blanensku aktuálně vede černohorský Kvasar před boskovickým Sadrosem a Lhotou u Lysic. „Klíčové bude, jak se týmy nalosují do skupin. Klidně můžeme být dohromady se Sadrosem i Kvasarem. S oběma jsme v lize letos prohráli. Uvidíme. Já bych nepodceňoval ani Rozhraní," řekl útočník Lhoty Ondřej Španěl.

Jeho tým v loňském finále poháru deklasoval rivala Sadros Boskovice 6:1. Ten má tak letos co oplácet. „Poločas skončil tehdy 1:1. Bylo to vyrovnané utkání. Výsledek byl pro Sadros moc krutý. Ve druhé půlce ale soupeř dohrával bez vyloučeného hráče a nám to tam padalo," vrátil se k minulému finále Španěl.

Memoriál Josefa Rybára

finálový turnaj okresního poháru Malé kopané Blansko

so 5. 7., areál Červené zahrady Boskovice, (10.00)

Týmy: LPP Lhota u Lysic, FC Kvasar Černá Hora, FC Rozhraní, Dynamo Čížovky, BK Sokol Sadros, Arsenal Lomnice u Tišnova